Персеполіс (комікс)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Назва «Персополіс»
Persepolis comix.jpg
Видання 2004 р.
Автор Марджан Сатрапі
Назва мовою
оригіналу
Persepolis
Країна Іран Іран Франція Франція
Мова французька
Жанр комікс
Видавництво L'Association
Виданий 2000

Персополіс (Persepolis) — автобіографічна чорно-біла книга-комікс Марджан Сатрапі, у якій зображено її юність в Ірані під час Ісламської революції. Складається з двох частин — Персополіс 1 та Персополіс 2.

Історія[ред.ред. код]

Авторка зазначала, що цією книгою вона хотіла змінити загальносвітове ставлення до Ірану як країни фундаменталізму, фанатизму та тероризму.[1]

Я вірю, що не можна оцінювати цілу націю по проступках купки екстремістів. Також я не хочу, щоб ми забули тих іранців, що загинули у буцегарнях, захищаючи свободу, на війні з Іраком, що страждали від репресивного режиму, що були змушені покинути родини та втікати з батьківщини. [2]

Сюжет[ред.ред. код]

У першій книзі описане життя Сатрапі з 6-ти по 14 років у контексті політичних подій, що відбувалися в Ірані (падіння шаха, тріумф Ісламської революції, війна з Іраком. Головна героїня — єдина донька інтелігентної сім'ї, що сповідували ліві погляди, правнучка останнього імператора Ірану. Очима дівчинки показані складні політичні процеси країни та ті жертви, на які були змушені йти люди через них.

У романі описана різниця між приватним домашнім та соціальним життям у Ірані.

Книга закінчується тим, що батьки відсилають Сатрапі на навчання до Австрії.[1]

У другій книзі розповідається про життя Марджан у Європі та шлях її емансипації від традиційного світогляду до сучасного.

Екранізація[ред.ред. код]

У 2007 році вийшов ірано-французький анімаційний фільм Персеполіс, що отримав широке визнання, у тому числі приз журі Канського фестиваля.

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б Persepolis: The Story of a Childhood | Teenreads (en). 
  2. Marjane Satrapi Persepolis // Vintage book, London - 2008

Джерела[ред.ред. код]

  • Persepolis // amazon.com — URL