Петрушевський Василь Григорович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Петрушевський Василь Григорович
Народився 21 грудня 1869(1869-12-21)
с. Косарі
Помер після 1927
Громадянство Російська імперія, УНР, СССР
Діяльність музикознавець
Alma mater Київська духовна семінарія[d]

Васи́ль Григо́рович Петруше́вський (* 21 грудня 1869, с. Косарі на Черкащині — † після 1927) — український композитор, диригент, педагог, знавець історії церковного співу, громадсько-культурний діяч.

Біографія[ред. | ред. код]

В 1887–1891 роках навчався у Київській духовній академії. Музичну освіту здобув у Л. Малашкіна, Є. Риба, Миколи Тутковського, проте де саме — невідомо.

З 1888 по 1891 рік був регентом академічного хору, на цій посаді не лише вдосконалював виконавську майстерність колективу, а й опікувався збереженням національної музичної спадщини через поповнення нотної бібліотеки. Його зусиллями до нотниці надходили рукописні списки партитур і поголосників з духовною музикою знаних та маловідомих українських і зарубіжних композиторів.

Після закінчення Київської духовної академії працював учителем музики в Київській духовній семінарії і певний час викладав у Москві.

У травні 1901 року в Конгрегаційній залі Духовної академії відбулася перша лекція, присвячена Веделю. З доповіддю виступив Петрушевський, по ньому слово мав професор Київського університету Іван Сікорський.

Займався упорядкуванням збірок і виданням:

В 1920-х роках брав активну участь у культурно-громадському та музичному житті.

В 1924–1926 роках працював бібліотекарем і завідувачем відділу ВБУ, з 1928 року — науковий працівник ВБУ.

З 1924 року — в складі делегатів Наради наукового комітету консерваторії (по питаннях заснування Центрального бібліотечного бюро музичної наукової літератури).

Джерела[ред. | ред. код]