Печера Ніо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Координати: 42°49′15″ пн. ш. 1°35′37″ сх. д. / 42.82083° пн. ш. 1.59361° сх. д. / 42.82083; 1.59361

Ніо
фр. Niaux Cave
Niaux Cave Entrance.jpg
Розташування Франція, Арьєж
Довжина2000 м
Печера Ніо. Карта розташування: Франція
Печера Ніо
Печера Ніо (Франція)
Печера Ніо у Вікісховищі?
Малюнок зубра з печери Ніо

Печера Ніо знаходиться в Піренеях у департаменті Ар'єж, Франція. Довжина її становить понад 2 км[1].

Печера була цілком опанована людьми мадленської культури, які залишили на стінах численні малюнки з геометричними мотивами і зображення тварин, приналежними до стилю IV. Малюнки знайдено навіть у віддаленій важкодоступній частині печери, названій Галереєю Кластерів, до якої можна дістатися тільки перепливши підземне озеро[1]. Найважливішою частиною комплексу є так званий Чорний Салон, прикрашений понад сотнею зображень зубрів, коней, оленів і козерогів. У найглибшій частині печери знайдено скелет куни і унікальний для палеолітичного мистецтва малюнок цього звіра, який може бути доказом якогось ритульного обряду.

Малюнки віднайшов капітан Моляр. З 1906 р. вивчалися абатом А. Брейлем і Е. Картальяком. Перші малюнки зустрічаються в 500 м від входу. Це різні знаки, виписані червоною охрою, за ними гравіровані малюнки двох зубрів. Частина малюнків розташована на підлозі печери. Усього в печері нараховується 104 фігурних малюнки. Дві третини з них знаходяться у Чорному салоні. Більшість фігур досить виразні. Не піддаються розшифровці лише 15 малюнків, усього понад 300 знаків. Радіовуглецеве датування: центральна фігура зубра на пано I — 12890±160 рр., чорна смужка обабіч — 13060±200, маленький зубр на пано V — 13850±150 рр.

Інформація для відвідувачів[ред. | ред. код]

На вході до печери відвідувачі можуть ознайомитися з виставкою фотографій починаючи з ХІХ століття і до наших часів, присвячених печері. Екскурсії здійснюються невеликими групами, для того, щоб не порушувати екологічну обстановку і мікроклімат усередині печери. Екскурсії бронюються заздалегідь. Відвідувачам рекомендується мати при собі зручне взуття і теплий одяг. Температура навіть влітку, близько 12 °С. Освітлення усередині грота робиться за допомогою переносних ламп, які видаються відвідувачам. Пройшовши 800 м корридором, відвідувачі потрапляють до Чорного салону з множиною наскальних малюнків зубрів, кіз, оленів, козлів.

Див. також[ред. | ред. код]

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Encyklopedia Historyczna Świata. Vol. 1. Prehistoria. — Agencja Publicystyczno-Wydawnicza Opres. — Kraków, 1999. — 501 s.