Платформа громадянського суспільства Україна – ЄС

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС (ПГС) — орган громадянського суспільства, створення якого передбачено ст. 469–470 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС[1]. Згідно з положеннями Угоди ПГС є двостороннім органом, що складається з представників громадянського суспільства України з однієї сторони і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) — з іншої.

ПГС є одним із чотирьох органів Асоціації поряд із Радою асоціації, Комітетом асоціації та Парламентським комітетом асоціації. І якщо перші представляють уряд та парламент, то ПГС створена з метою забезпечення належної ролі громадськості у процесі виконання Угоди про асоціацію.

ПГС може надавати рекомендації Раді асоціації. Комітет асоціації та Парламентський комітет асоціації повинні здійснювати регулярні контакти з представниками Платформи громадянського суспільства з метою отримання їхньої думки щодо досягнення цілей Угоди.

Установче засідання ПГС як двостороннього органу відбулося 16 квітня 2015 р. у Києві. Тоді ж було затверджено Регламент ПГС.

У 2016 році ПГС провела два засідання – в Брюсселі (11 лютого) та Києві (8-9 листопада), на яких окрім обговорення прогресу виконання Угоди про асоціацію також були представленні тематичні доповіді Платформи.

Склад[ред. | ред. код]

Починаючи з листопада 2015 року, згідно Регламенту ПГС, забезпечується паритетне членство в Платформі — по 15 осіб з кожного боку.

Українська сторона ПГС (УС ПГС)[ред. | ред. код]

Процес утворення УС ПГС був розпочатий у травні 2014 р., коли внаслідок публічного обговорення було створено Оргкомітет. 7 листопада 2014 року, відбулися Установчі збори УС ПГС, де понад 165 громадських організацій з усієї України обрали 15 учасників УС ПГС з річним терміном дії мандату.
18 грудня 2015 року відбулася Асамблея УС ПГС, під час якої обраний чинний склад ПГС з української сторони.
На сьогодні, УС ПГС складається з 15 членів – представників різних секторів громадянського суспільства - громадських об’єднань, профспілок та організацій роботодавців, які затверджені Асамблеєю УС ПГС у відповідності до Регламенту:
  • 6 координаторів робочих груп УС ПГС;
  • 3 представників громадських об’єднань;
  • 3 представників профспілок національного рівня;
  • 3 представників організації роботодавців національного рівня. Головування в УС ПГС здійснюється на ротаційній основі. 19 червня 2018 року відбулася Асамблея УС ПГС[2], під час якої обраний чинний склад ПГС з української сторони[3]: Михайло Волинець, Григорій Осовий, Вячеслав Рой, Родіон Колишко, Ольга Тарасенко, Іван Кульчицький, Лілія Олексюк, Олена Павленко (голова УС ПГС), Ростислав Томенчук, Вадим Міський, Тетяна Тимошенко, Василь Андреєв, Наталія Андрусевич, Наталя Гурська.

Сторона ЄС[ред. | ред. код]

Сторона ЄС складається з 15 осіб, до яких входять 9 членів ЄЕСК, а також 6 представників провідних європейських організацій, які представляють громадянське суспільство, як постійні спостерігачі.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. zakon.rada.gov.ua https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/984_011/print Пропущений або порожній |title= (довідка). Процитовано 2019-04-11. 
  2. Асамблея УС ПГС 2018 - Платформа Громадського Суспільства. eu-ua-csp.org.ua. Процитовано 2019-04-11. 
  3. Члени Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС - Платформа Громадського Суспільства. eu-ua-csp.org.ua. Процитовано 2019-04-11.