Платформа громадянського суспільства Україна – ЄС

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС (ПГС) — орган громадянського суспільства, створення якого передбачено ст. 469–470 Угоди про асоціацію. Згідно з положеннями Угоди ПГС є двостороннім органом, що складається з представників громадянського суспільства України з однієї сторони і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) — з іншої.

ПГС є одним із чотирьох органів Асоціації поряд із Радою асоціації, Комітетом асоціації та Парламентським комітетом асоціації. І якщо перші представляють уряд та парламент, то ПГС створена з метою забезпечення належної ролі громадськості у процесі виконання Угоди про асоціацію.

ПГС може надавати рекомендації Раді асоціації. Комітет асоціації та Парламентський комітет асоціації повинні здійснювати регулярні контакти з представниками Платформи громадянського суспільства з метою отримання їхньої думки щодо досягнення цілей Угоди.

Установче засідання ПГС як двостороннього органу відбулося 16 квітня 2015 р. у Києві. Тоді ж було затверджено Регламент ПГС.

У 2016 році ПГС провела два засідання – в Брюсселі (11 лютого) та Києві (8-9 листопада), на яких окрім обговорення прогресу виконання Угоди про асоціацію також були представленні тематичні доповіді Платформи.

Склад[ред.ред. код]

Починаючи з листопада 2015 року, згідно Регламенту ПГС, забезпечується паритетне членство в Платформі — по 15 осіб з кожного боку.

Українська сторона ПГС (УС ПГС)
Процес утворення УС ПГС був розпочатий у травні 2014 р., коли внаслідок публічного обговорення було створено Оргкомітет. 7 листопада 2014 року, відбулися Установчі збори УС ПГС, де понад 165 громадських організацій з усієї України обрали 15 учасників УС ПГС з річним терміном дії мандату.
18 грудня 2015 року відбулася Асамблея УС ПГС, під час якої обраний чинний склад ПГС з української сторони.
На сьогодні, УС ПГС складається з 15 членів – представників різних секторів громадянського суспільства - громадських об’єднань, профспілок та організацій роботодавців, які затверджені Асамблеєю УС ПГС у відповідності до Регламенту:
  • 6 координаторів робочих груп УС ПГС;
  • 3 представників громадських об’єднань;
  • 3 представників профспілок національного рівня;
  • 3 представників організації роботодавців національного рівня. Головування в УС ПГС здійснюється на ротаційній основі.
Сторона ЄС
Сторона ЄС складається з 15 осіб, до яких входять 9 членів ЄЕСК, а також 6 представників провідних європейських організацій, які представляють громадянське суспільство, як постійні спостерігачі.

Посилання[ред.ред. код]