Плевра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Комп'ютерна томограма, яка демонструє надлишковий об'єм рідини в лівій плевральній порожнині (гідроторакс). Вісцеральний та паріетальний пелюстки плеври потовщені.


Пле́вра (від грец. πλευρά – ребро, бік) - вкрита одношаровим плоским епітелієм сполучнотканинна оболонка, що в людини і ссавців укриває легені та внутрішню поверхню грудної клітки. Подібно до очеревини, плевра (pleura) утворює два листки: вісцеральний і паріетальний. Вісцеральний тісно зростається з легеневою тканиною з усіх боків, заходить у щілини між їхніми частками. Паріетальний (пристінний) листок зростається з грудною порожниною і органами середостіння. Обидва листки зрощені і утворюють суцільний подвійний мішок навколо легень.

Плевра - вкрита мезотелієм сполучнотканинна пластинка. У паріетального листка виділяють реберну, медіастинальну і діафрагмальну поверхні. Медіастинальна зростається з перикардом. В ділянці воріт легень цей листок переходить у вісцеральний. Діафрагма покривається плеврою не вся - частина її зайнята перикардом.

Порожнина плеври - вузька замкнена щілина, у якій є невелика кількість серозної рідини, що зволожує листки плеври. У місцях переходу реберної плеври у діафрагмальну і медіастинальну, утворюються синуси (тут легень немає): реберно-діафрагмальний, діафрагмо-медіастинальний і реберно-медіастинальний.

Література[ред.ред. код]

  • Vinod B. Shidham, Barbara F. Atkinson. Cytopathologic Diagnosis of Serous Fluids [1] Elsevier, 2007 (ISBN 978-1-4160-0145-4).
  • Людина. / Навч. посібник з анатомії та фізіології. — Львів. 2002. — 240 с.

Посилання[ред.ред. код]