Повздовжньо-стругальні верстати

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Двостоєчний поздовжньо-стругальний верстат (1920)

Повздовжньо-стругальні верстати призначені для утворення плоских поверхонь на заготовках, які або неможливо, або незручно обробляти на фрезерних верстатах. Повздовжньо-стругальні верстати застосовуються на заводах середнього та важкого машинобудування в умовах індивідуального та мілкосерійного виробництва, а також в ремонтних цехах. На даних верстатах можна проводити чорнове та чистове стругання, а також фінішне стругання поверхонь з високою точністю та чистотою.

Заготовка, яка підлягає обробці закріплюється на столі верстаті, який робить зворотно-поступальний рух біля нерухомого різцового супорта. Стружка знімається нерухомим різцем (або різцями) лише при робочому ході столу - хід уперед. Подача різця відбувається на кожен крок зазвичай під час реверсування столу зі зворотного ходу на робочий, т.т. перед початком робочого ходу столу.

В наслідок обробки на повздовжньо-стругальних верстатах отримуються дуже точні поверхні, які піддаються пришабровуванню легше, ніж фрезеровані поверхні.

Повздовжньо-стругальні верстати характеризуються найбільшою довжиною (хід столу) та найбільшою шириною стругання, а також найбільшою висотою підйому поперечини (траверси) з супортами: від цих величин залежать найбільші розміри заготовок, які можна оброблювати на даному верстаті.

В залежності від устрою поперечини розрізняють двостоєчні верстати, у яких поперечина підтримується двома стійками, та одностоєчні.