Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

49°35′50″ пн. ш. 34°32′15″ сх. д. / 49.59722° пн. ш. 34.53750° сх. д. / 49.59722; 34.53750Координати: 49°35′50″ пн. ш. 34°32′15″ сх. д. / 49.59722° пн. ш. 34.53750° сх. д. / 49.59722; 34.53750

Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського
Фасад ПОІППО.JPG
Основні дані
Засновано 1940 року
Приналежність Полтавська обласна рада
Сфера післядипломна освіта
Кількість співробітників 145
Контакт
Ключові особи Віталій Володимирович Зелюк
(ректор)
Розташування Україна Україна, Flag of Poltava.PNG Полтава
Адреса вул. Соборності, 64-ж, Полтава, 36029
Веб-сторінка poippo.pl.ua
E-mail root@pei.poltava.ua
Мапа

Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського (скорочено: ПОІППО) — заклад післядипломної педагогічної освіти, діяльність якого спрямовано на організацію післядипломної освіти педагогічних працівників у Полтавській області.

ПОІППО — перший в Україні заклад післядипломної педагогічної освіти, що одержав сертифікат на систему управління якістю. В інституті впроваджено державний стандарт управління якістю ISO 9001:2000, вивчається європейська практика організації акредитації та контролю якості післядипломної освіти.

Історія[ред. | ред. код]

Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Михайла Васильовича Остроградського є правонаступником Полтавського обласного інституту удосконалення вчителів (ІУВ), заснованого у 1940 році на базі обласного шкільного методичного кабінету на підставі наказу Народного комісаріату освіти УРСР від 9 лютого 1940 року № 512 «Про організацію обласних інститутів удосконалення вчителів» та «Положення про обласні інститути удосконалення вчителів УРСР» (додаток до наказу НКО УРСР від 21 лютого 1939 року № 1203).

17 грудня 1992 р. наказом управління освіти Полтавської обласної державної адміністрації Полтавський обласний інститут удосконалення вчителів було реорганізовано у Полтавський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників.

Розпорядженням виконкому Полтавської міської ради народних депутатів від 12 жовтня 1994 р. «Про реєстрацію Полтавського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників» та відповідно до Закону України «Про освіту» Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти педагогічних працівників було внесено до Державного реєстру.

У 1998 році Постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.1998 року № 1814 Полтавському обласному інститутові післядипломної освіти педагогічних працівників присвоєно ім'я видатного математика, уродженця Полтавщини М. В. Остроградського.

2000 року Наказом начальника управління освіти і науки № 454 від 22.11.2000 р. Полтавський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників перейменовано у Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського.

У 2008 році ПОІППО отримав ліцензію Міністерства освіти і науки України на підвищення кваліфікації 5500 осіб на рік та перепідготовку спеціалістів за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Природознавство».

Сьогодення[ред. | ред. код]

Нині навчальний заклад має висококваліфікований штат, до складу якого входять: 7 докторів наук, 5 професорів, 15 кандидатів наук, 70 методистів, серед яких 69 % мають вищу кваліфікаційну категорію.

Зі слухачами курсів на умовах погодинної оплати працюють 62 науковці вищих навчальних закладів м. Полтави, 128 працівників управлінь і організацій області та 207 учителів-практиків та вихователів навчальних закладів області.

Для забезпечення курсового підвищення кваліфікації педагогічних працівників на базі інституту діють 8 навчальних аудиторій на 240 місць; актова зала на 100 місць; 2 навчальні комп'ютерні класи; 18 сучасних ТЗН; 106 комп'ютерів та 43 одиниці периферійної техніки, доступ до мережі ІНТЕРНЕТ; веб-сайт ПОІППО, локальна мережа (INTRANET); бібліотека та читальний зал (29 269 книг); гуртожиток.

Інститут включає:

 • 4 кафедри (педагогічної майстерності, філософії і економіки освіти, менеджменту освіти та методики змісту освіти).
 • 9 відділів (організації підвищення кваліфікації; дошкільної, початкової та спеціальної освіти; національно-патріотичного виховання; гуманітарних та мистецьких дисциплін; природничо-математичних дисциплін та технологій; редакційно-видавничий; роботи з персоналом; атестації та ліцензування навчальних закладів; зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти.
 • 4 центри: педагогічних інновацій та інформації; практичної психології і соціальної роботи; координації діяльності методичних служб; консультативно-методичний центр (м. Кременчук).

Співробітниками інституту упродовж 1994—2011 рр. опубліковано понад 1300 одиниць книг, збірників, брошур, серед яких 523 найменування науково-методичної літератури обсягом 4 522 умовні друковані аркуші.

Співпраця[ред. | ред. код]

Навчальний заклад підтримує відносини з іноземними науково-освітніми установами та громадськими організаціями. Працівники інституту беруть участь у міжнародних наукових конференціях, семінарах, симпозіумах за кордоном (Румунія, США, Росія, Польща, Нідерланди). З метою сприяння світовій і європейській інтеграції України ПОІППО співпрацює з фондами, програмами в галузі освіти й міжнародними освітніми організаціями зі Швеції, США, ФРН, Польщі, Норвегії, Нідерландів, втілює в життя міжнародні проекти.

Діяльність[ред. | ред. код]

Упродовж своєї діяльності інститут забезпечив курсову підготовку понад 270 тисяч педагогічних працівників.

ПОІППО здійснює підвищення кваліфікації педагогічних працівників 769 загальноосвітніх, 541 дошкільних і 87 позашкільних закладів освіти області за 45 напрямами. Інститут також підвищує кваліфікацію викладачів вищих навчальних закладів І-ІІІ рівнів акредитації.

Навчальний заклад проводить методичну роботу з педагогічними кадрами на основі:

 • нових фахових досягнень відповідно до регіональних освітніх потреб;
 • розробки педагогічних пріоритетів для навчальних закладів області;
 • розробки та видання наукової та навчально-методичної літератури;
 • створення мережі експериментальних майданчиків, опорних і базових шкіл для апробування нових підходів до змісту і технологій освіти;
 • проведення наукових і науково-методичних досліджень із проблем змісту освіти й організації навчально-виховного процесу;
 • забезпечення зв'язку навчальних закладів і відділів освіти регіону з науковими установами України.

Видання[ред. | ред. код]

ПОІППО видає:

Відзнаки[ред. | ред. код]

Результати діяльності інституту відзначено Дипломом Міжнародного Академічного Рейтингу популярності «Золота Фортуна» з присвоєнням титулу «Лауреат Рейтингу» (2005). На Міжнародних виставках «Сучасна освіта в Україні» з 2006 р. по 2009 р. ПОІППО за багаторічну науково-педагогічну діяльність з інноваційного розвитку освіти України відзначено Почесним званням «Лідер сучасної освіти», срібними та бронзовими медалями у номінаціях «Упровадження нових форм організації навчально-виховного процесу» (2006); «Упровадження здобутків педагогічної науки в освітню практику» (2007); «Інноватика у вищій освіті» та Свідоцтвом «Лідер у створенні сучасних засобів навчання» (2008). На Міжнародній виставці-презентації «Інноватика в освіті України» (2009) інститут здобув Почесний диплом за творчий підхід у впровадженні освітніх інновацій, дипломи «За розробку і впровадження інноваційних освітніх технологій» та «За високі творчі досягнення в інноваційному оновленні національної системи освіти».

За вагомий внесок у розвиток національної освіти, впровадження сучасних методів навчання і виховання молоді, плідну науково-педагогічну діяльність інститут в 2010 році нагороджено Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України та грамотою Полтавської обласної ради.

Список ректорів (директорів) інституту[1][ред. | ред. код]

Нижче подано список ректорів (директорів), які очолювали заклад у різні роки:

 • Г. М. Петренко
 • Г. С. Устименко
 • Т. М. Толстоносова
 • С. В. Соломченко
 • А. М. Бойко
 • Б. В. Піддубний
 • П. І. Матвієнко
 • В. В. Зелюк

Джерела[ред. | ред. код]

Історія Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського. 1940—2010 / В. В. Зелюк (голова ред.кол.) — Полтава: ПОІППО, 2010. — 576 с. : фотоіл. — До 70-річчя Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського.

Лектори Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського: довідник [укладачі: Т. О. Бондар, Л. В. Литвинюк]. — Полтава: ПОІППО,2012. — 76 с.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]