Поточкова операція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Пото́чкова опера́ція, або покоордина́тна опера́ція двох функцій і — нова функція, значення якої дорівнює значенню бінарної операції від значень і , а аргументи і дорівнюють аргументу нашої нової функції.

Покоординатна операція перетворює дві функції на одну. Покоординатну операцію можна утворити з різних бінарних операцій. Покоординатне множення утворюється з множення. Покоординатна сума утворюється з суми. Спрощено можна сказати, що покоординатна операція виконує бінарну операцію на значеннях функцій.

Оскільки аргументами і результатом покоординатної операції є функції, вона є функцією вищого порядку. Бінарну операцію, з якої утворюється покоординатна операція, також можна вважати одним із аргументов. Разом покоординатну операцію можна записати на мові програмування Haskell таким чином:

 \b f g -> \x -> (f x) `b` (g x)

де — бінарна операція (сума або добуток у наших прикладах), , — функції, про які йшлося у нашому визначенні покоординатної операції.

Прикметник поточковий або покоординатний застосовується і до інших понять в математиці, якщо ці поняття стосуються значення функції.

Див. також[ред. | ред. код]