Профспілковий клінічний санаторій «Хмільник»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Профспілковий клінічний санаторій «Хмільник»
Країна Україна Україна

Профспілковий клінічний санаторій «Хмільник» — найпотужніший санаторний заклад курорту Хмільник. В санаторії лікують хворих з недугами суглобів та хребта з використанням радонотерапії.

Розташування[ред. | ред. код]

Санаторій знаходиться на місці, де є все необхідне для лікування, реабілітації й відпочинку: унікальні за складом радонові мінеральні води, поклади лікувальної торф'яної грязі, сприятливий клімат, чисте високоіонізоване повітря, близькість річки й великих лісових масивів, мальовничий лісопарк. Координати GPS: 49,528000° N, 27,940700° E.

Оснащення[ред. | ред. код]

Оснащеність новітньою медичною апаратурою та обсяг лікувально-діагностичних можливостей профспілкового «Хмільника» відповідають рівню сучасного багатопрофільного клінічного стаціонару.

Історія створення[ред. | ред. код]

Санаторій відкрито 19 травня 1961. Перші забудови організовував головний лікар С. П. Мовчан. Електропостачання забезпечувала дизельна установка. Стаціонар був розрахований на 100 ліжок. Колектив складався з 60 осіб.

З приходом до керівництва заслуженого лікаря України В. М. Чорного розгорнулось капітальне будівництво нових спальних корпусів, поліклінічного комплексу, палацу культури, котельні. Санаторій профспілок перетворився на потужний оздоровчий заклад СРСР з 1000-м ліжковим фондом.

Згодом санаторій «Хмільник» очолює кандидат медичних наук, заслужений лікар України П. М. Гунько, який продовжував зміцнювати лікувально-діагностичну базу оздоровниці, освоювати нові свердловини радонової води, будувати житло для співробітників.

Особливих випробувань зазнала курортна система на початку 90-х років, у період загальної економічної нестабільності в державі. Перед новим керівництвом «Хмільника» в особі кандидата медичних наук, Заслуженого лікаря України П. В. Думіна постала складна проблема реорганізації санаторію, реконструкції корпусів без зручностей у номери з покращеними умовами, устаткування новітньою медичною апаратурою. Через кілька років оздоровницю було реорганізовано на багатопрофільну, створені реабілітаційні відділення — постінфарктне, діабетичне, для хворих після інсульту.

У серпні 2000 санаторію надано статус клінічного. «Хмільник» є базою для підготовки студентів Вінницького національного медичного університету.

Сьогодні профспілковий санаторій «Хмільник» це потужний лікувально-оздоровчий та реабілітаційний заклад на 850 місць, в якому щорічно оздоровлюється близько 18 тисяч людей.

Нині очільником санаторію є кандидат медичних наук, заслужений лікар України, депутат Вінницької обласної ради Олександр Галаченко, який гідно перейняв традиції закладу, впроваджуючи інноваційні медичні технології, енергозберігаюче обладнання, збільшуючи гнучкість сервісного обслуговування пацієнтів. На разі розпочато будівництво сучасного спа-центру.

Лікування[ред. | ред. код]

Винятковість санаторно-курортного комплексу санаторію «Хмільник» полягає у використанні низки сприятливих природних факторів — радонової води, торф'яної грязі, Збручанської мінеральної води (типу Трускавецької), озокериту та лікувального клімату, котрі за умов комбінації з методами традиційної й нетрадиційної медицини справляють максимальний цілющий ефект.

Базовим методом лікування більшості недуг є саме радонотерапія. Радонова вода в санаторії з успіхом використовується в терапії патологій опорно-рухового апарату, нервової, серцево-судинної, ендокринної систем, гінекологічних, урологічних, дерматологічних, стоматологічних захворювань, розладів обміну речовин.

Доведено, що курсовий прийом радонових ванн дозволяє досягнути не тільки значного полегшення симптомів хвороби на термін від 12 до 18 місяців, але і знизити дозу вживаних ліків протягом одного року.

Регулярне проведення радонотерапії значно покращує якість життя пацієнтів. Окрім того, навіть здоровим людям корисно 1-2 рази на рік приймати радонові процедури з метою профілактики захворювань (радонопрофілактика) і загального оздоровлення.

Посилання[ред. | ред. код]