Птах Рух

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Rocweb.jpg

Рух — в арабському фольклорі величезний міфологічний птах.

Рух настільки сильний, що може нести слона (його улюблену їжу), і настільки величезний, що якщо б він розправив крила, то б закрив усе сонце. Цей птах описується у «Тисяча і одній ночі», зокрема у другій подорожі Сіндбада-мореплавця.

Сіндбад, будучи у пастці, на ненаселеному острові, прив'язав себе до ноги Руха. Таким чином, птах Рух врятував його від небезбеки. Побачивши гігантське яйце птаха Руха, Сіндбад помилково попутав його з великою білою опуклою будівлею. Птах Рух змальовується мстивим птахом: він закидує камінням корабель моряків, що вбили його пташа.

Венеціанський купець, Марко Поло також згадував про птаха Рух, але твердив, що цей птах живе на Мадагаскарі. Він теж заявляв, що посланці з цієї країни піднесли якомусь китайському хану перо птаха Рух. Цілком ймовірно, що і птах Рух, і птах, описаний Марко Поло, насправді був нелітаючим, схожим на страуса, величезним птахом Aepyornis maximus (з родини Епіорнісові), що жив на Мадагаскарі ще до XVIII століття.

Джерела[ред.ред. код]

  • Burton, Richard Francis, trans. The Arabian Nights: Tales from a Thousand and One Nights.New York: Modern Library, 2001
  • Haddawy, Husain, trans. The Arabian Nights.New York: Alfred A. Knopf, 1992
  • Polo, Marco. The Travels of Marco Polo.Trans.Ronald Latham.New York: Penguin, 1958