Публій Осторій Скапула

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Публій Осторій Скапула
Народився бл. 15
м.Рим
Помер 52
Британія
Підданство Римська імперія
Діяльність військовик
Посада консул-суфект
Термін 45 рік
Попередник Тіт Статілій Тавр Корвін
Наступник Марк Помпей Сільван Стаберій Флавіан
Батько Квінт Осторій Скапула
У шлюбі з Sallustia Calvinad
Діти Марк Осторій Скапула

Публій Осторій Скапула (*Publius Ostorius Scapula, бл. 15 —52) — військовий та державний діяч часів ранньої Римської імперії.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив зі стану вершників — роду Осторіїв. Син Квінта Осторія Скапули, одного з перших префектів преторія імперії. Обрав для себе військову кар'єру. У 43 році брав участь в першому поході під командуванням Авла Плавція на підкорення Британії. У 45 році стає консулом-суфектом (разом з Марком Клувієм Руфом).

У 47 році імператор Клавдій призначає Скапулу проконсулом Британії. На цій посаді завдав вирішальної поразки західним та північним племенам бриттів. Спочатку завдав поразки бригантам, потім змусив плем'я іценів з царем Прасутагом визнати владу імперії у 48 році. У 49 році заснував в колишній столиці племені тринобатів Камулодуні (сучасне м. Колчестер) римську колонію. Згодом створено муніципій Веруламій, що став найбільшим містом у провінції Британія. У 51 році остаточно придушив спротив сілурів на чолі із Каратаком. За це від сенату отримав право на тріумф. У 52 році бріганти з володаркою Картімандуєю уклали із Римом союз. Проте того ж року Скапула помер.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Anthony R. Birley: The Roman government of Britain. Oxford University Press, Oxford u. a. 2005, ISBN 0-19-925237-8, S. 25-31