Марк Помпей Сільван Стаберій Флавіан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марк Помпей Сільван Стаберій Флавіан
Народився невідомо
Помер 83
Рим
Громадянство
(підданство)
Стародавній Рим
Діяльність політик
Посада консул-суфект
Військове звання легат
Термін 45, 84, 73 роки
Рід Помпеї
Батько Марк Помпей Пріск

Марк Помпей Сільван Стаберій Флавіан (*Marcus Pompeius Silvanus Staberius Flavianus, д/н —83) — державний діяч Римської імперії.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з роду Помпеїв з Арля (провінція Нарбонська Галлія). Його предки за часів імператоар Октавіана Августа прибули до Риму й увійшли до сенату. Був сином Марка Помпея Пріска, сенатора. Його мати ймовірно була з роду Стаберіїв Флавіанів.

Свою кар'єру розпочав як легат за часів імператорів Тиберія (наприкінці правління) та Калігули. У 45 році стає консулом-суфектом (разом з Марком Антонієм Руфом). З 53 до 56 року за часів імператорів Клавдія та Нерона як проконсул керував провінцією Африка.

У 69 році імператором Гальбою призначається імператорським легатом-пропретором провінції Далмація. Імператор Веспасіан у 71 році надає Помпею посаду куратора водопостачання Риму. Тут він перебував до 73 року.

У 74 році вдруге стає консулом-суфектом. Марк Помпей зберіг свій статус й за імператорів Тита та Доміціана. Останній у 83 році робить Помпея Сільвана втретє консулом-суфектом (разом з Секстом Кармінієм Ветом). Під час своєї каденції той й помирає.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Der Neue Pauly, Stuttgardiae 1999, T. 10, c. 113—114
  • Cornelius Tacitus (2008). The Annals: The Reigns of Tiberius, Claudius, and Nero: The Reigns of Tiberius, Claudius, and Nero. Oxford world's classics. Oxford: Oxford University Press. p. 298. ISBN 978-0-19-153985-5.