Підкачка сторінок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Сво́пінг (від англ. swap), або підкачка сторінок (англ. paging) — один з механізмів віртуальної пам'яті, при якому окремі фрагменти пам'яті (зазвичай неактивні) переміщуються з ОЗП на жорсткий диск, звільняючи оперативну пам'ять для завантаження інших фрагментів пам'яті. Такими фрагментами в сучасних ЕОМ є сторінки пам'яті.

Тимчасово вивантажені з пам'яті сторінки можуть зберігатися на зовнішніх запам'ятовуючих пристроях як у файлі, так і в спеціальному розділі на жорсткому диску (англ. partition), звані відповідно swap-файл і swap-розділ. У разі відкачування сторінок, що відповідають вмісту будь-якого файлу (наприклад, англ. memory-mapped files), вони можуть вилучатися. При запиті такої сторінки вона може бути прочитана з оригінального файлу.

Коли застосунок звернеться до відкачаної сторінки, відбудеться виняткова ситуація PageFault. Оброблювач цієї події повинен перевірити, чи була раніше відновлено запитана сторінка, і, якщо вона є в свопі, завантажити її назад в пам'ять.

Безпека[ред.ред. код]

Оскільки при використані свопінгу частина даних зберігається в енергонезалежній пам'яті і, відповідно, не стирається при вимкнені живлення, то зловмисники можуть скористатися цим, проаналізувавши swap-файл і витягнувши з нього цінну інформацію, наприклад паролі. Тому для гарантування безпеки слід або відмовитись від свопінгу взагалі, або повністю шифрувати розділ жорсткого диску де зберігається swap-файл.

Див. також[ред.ред. код]