Підкорення (спорт)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Змагання з грепплінгу: підкорення больовим прийомом.

Підкорення (англ. submission) — один із способів завершення бійцівського поєдинку в спорті. Підкорення як процес характеризується проведенням наступальної дії одним із суперників по відношенню до іншого в стійці або партері. Підкорення як доконаний факт характеризується втратою спортсменом здатності продовжувати поєдинок і може бути досягнуте одним із наступних способів:

  • Здача — це свідома дія спортсмена, яка передбачає припинення змагання в односторонньому порядку і визнання першості суперника. Причиною такої дії може бути активність суперника (завдавання ударів, проведення больових та/або задушливих прийомів), фізична та/або психологічна втома, а також інші фактори.
  • Технічне підкорення — це втрата спортсменом здатності продовжувати змагання через причину технічного характеру: отримання травми або втрата свідомості в процесі проведення суперником больового та/або задушливого прийому.

Технічним підкоренням може вважатися тільки втрата свідомості або травма, отримана в процесі проведення больового та/або задушливого прийому. Втрата свідомості або травма, отримана в процесі обміну ударами, в боротьбі чи іншим чином, класифікується як нокаут (технічний нокаут).

Приклади

[ред. | ред. код]
Бій Рефері Ситуація Результат змагання
Антоніу Родріґу НоґейраМірко Філіпович Юдзі Шимада Ноґейра проводить больовий прийом на руку Філіповича і в процесі виконання прийому Філіпович, що переживає больові відчуття, подає вільною рукою сигнал про здачу. Рефері констатує здачу і припиняє змагання. Перемога Ноґейри підкоренням суперника.
Тім СильвіяФренк Мір Герберт Дін Мір проводить больовий прийом на руку Сильвії і в процесі виконання прийому ламає йому руку. Через відсутність здачі рефері констатує технічне підкорення. Перемога Міра технічним підкоренням суперника.
Ренді КутюрМарк Колмен Стів Мазаґатті Кутюр проводить задушливий прийом і в процесі виконання Колмен втрачає свідомість. Через відсутність здачі рефері констатує технічне підкорення. Перемога Кутюра технічним підкоренням суперника.