П'єр Лашамбоді

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
П'єр Лашамбоді

П'єр Лашамбоді (фр. Pierre Lachambeaudie, 1807—†1872) — французький байкар, уродився року 1807; син убогого селянина, він був спершу бухгалтером у одному торговельному домі в Ліоні, його перша літературна проба, збірка віршів під заголовком „Essais poetiques" ' (1829) не мала поводження. Пізніше він дістав посаду при залізниці й рівночасно редагував „Echos de Loire" "; жив він злиденно, а окрім того ще подеколи терпів від психічної хвороби.

Перша збірка байок П.Лашамбоді вийшла в 1839 р.

Літературну славу дали йому його байки, його „Fables populaires" мали величезний успіх і відразу дали йому й славу, й матеріальне забезпечення. По пригодах 1848 року мусив виїхати з Франції і довго жив у Брюсселі.

Умер біля Парижа року 1872.

Пізніші його твори „Fables et poesies diverses" (1839), „Fleurs de Villemomble" (1861), „Fables et poesies nouvelles" (1865), „Prose et vers" (1867). У своїх байках Лашамбоді виявляє великий демократизм і гарячу любов до простого народу. Мораль його байок не завжди випливає з цілої картини, намальованої в байці, але вона завжди високо гуманна і часто має політично-соціальний характер. Мова Лашамбоді проста і поважна і часто підноситься до пафосу. Оригінальність і висока вартість байок Лашамбоді ставить його поруч із найбільшими байкарями Франції — Лафонтеном і Флоріаном. Французька академія (Academie Francaise) двічі увінчувала байки Лашамбоді, але в нашій літературі він цілком невідомий.