Флоріан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Марк Анній Флоріан
лат. Marcus Annius Florianus'
Antoninianus Florianus-unpub ant hercules.jpg
Антонініан Флоріана, якого коронує Геркулес.
Імператор
Початок правління: червень 276
Кінець правління: вересень 276
Попередник: Марк Клавдій Тацит
Наступник: Проб
Дата народження: 232(0232)
Місце народження: Терні, Провінція Терні, Умбрія, Італія
Країна: Римської імперії
Дата смерті: 276(0276)
Місце смерті: біля Тарса

Марк А́нній Флоріа́н (більш відомий як Флоріан, лат. Marcus Annius Florianus; 232 — 276 біля Тарса) — римський імператор (червень — вересень 276 року)

Біографія[ред.ред. код]

Про Флоріана відомо небагато. Своїм братом, імператором Марком Клавдієм Тацитом призначений префектом преторіанської гвардії. Брати разом бились проти готів у Малій Азії. Тацит помер на двохсотий день свого правління.

Владу у квітні 276 року самовільно захопив Флоріан. Проти цієї дії не було спротиву ні сенату, ні легіонів на заході. Він виступив знову проти готів. Однак легіони, що були розташовані в Іллірії (Східна Адріатика), висунули свою кандидатуру імператора — полководця Проба. Знову почалася громадянська війна. Флоріан виступив проти Проба. Багато солдатів перебігли від Флоріана до суперника. Але війні швидко прийшов кінець через несподівану смерть Флоріана: він начебто наклав на себе руки, перерізавши собі вени, але найімовірніше по 88 днях свого правління його убили свої ж легіонери. Відомості про Флоріана, як і про інших імператорів цього смутного періоду, не цілком надійні та часто суперечливі.

Посилання[ред.ред. код]