Романишин Роман Дмитрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Романишин Роман Дмитрович (* 1957, Тлумач, Івано-Франківська область) — український художник, графік, живописець, скульптор.

Життєпис[ред. | ред. код]

Закінчив Львівське училище прикладного та декоративного мистецтва ім. Івана Труша і Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Член Спілки художників України з 1987 року. Живе та працює у Львові.

Графіка[ред. | ред. код]

«Жарптиця», 2002 рік

Роман Романишин володіє практично всіма відомими графічними техніками. Він є одним з найвідоміших графіків Європи, котрі займаються кольоровим офортом (глибокий друк). Зокрема особливу славу як графік Роман Романишин здобув за віртуозне володіння технікою кольорового офорту, друкованого в три дошки.

Живопис[ред. | ред. код]

Роман Романишин творить в техніці олійного живопису на полотні, а також в техніці левкасу на дерев'яній основі. Для творчості Романа Романишина характерними є глибина та насиченість кольорів, наповнення творів символами та знаками, котрі перегукуються з народним мистецтвом.

Скульптура[ред. | ред. код]

Художник працює з такими матеріалами як бронза, камінь, дерево. Його скульптурні твори часто є кінетичними. Працюючи зокрема з бронзою, Роман Романишин максимально використовує всі якості матеріалу. Головним мотивом серії робіт «Гори» є звук, добутий вдарянням каменя об поверхню бронзової дзвоноподібної форми.

Посилання[ред. | ред. код]