Рятувальники Малібу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Рятівники Малібу)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рятувальники Малібу
Baywatch
Типтелесеріал
Телеканал(и)синдикація
ЖанрЕкшн
пригодницький
Тривалість серії60 хвилини
Тривалість45 хв.
КомпаніяFremantled
Керівник проєктуMichael Berkd, Douglas Schwartzd і Gregory J. Bonannd
У головних роляхДевід Гассельгофф
Памела Андерсон
Ясмін Бліт
Александра Пол
Паркер Стівенсон
Майкл Ньюман
Джеремі Джексон
Девід Чокачі
Джина Лі Нолін
Трейсі Бінгем
Еріка Еленіак
Біллі Ворлок
Кармен Електра
Джейсон Момоа
Девід Червет
Анжеліка Бріджес
Ніколь Еггерт
Бранд Родерік
Майкл Берген
Хосе Солано
Джон Аллен Нельсон
Кріста Аллен
Брук Бернс
КомпозиторJohn D'Andread і Cory Leriosd
Країна-виробникСША США
Місце зніманьСанта-Моніка
Мова оригіналуанглійська
Перший показ22 вересня 1989 — 14 травня 2001
Кількість сезонів11
Кількість серій245
Посилання

«Рятувальники Малібу́» (англ. Baywatch) — американський телесеріал про рятувальників, що патрулюють пляжі округу Лос-Анджелес в Каліфорнії. Серіал виходив в ефір з 1989 по 1999 роки (і в 1999—2001 роках як Baywatch Hawaii). У Книзі рекордів Гіннеса «Рятівники Малібу» згадуються як телевізійне шоу з найбільшим числом переглядів за весь час — із понад 1,1 млрд[1].

1999 року було заплановано австралійський варіант, що знімався б у місті Сідней. Ідея полягала в активній взаємодії з місцевою організацією порятунку життя Baywatch Downunder. Зняли експериментальний випуск, проте згодом знімання було зупинене, оскільки місцеві мешканці висунули серйозні заперечення, зокрема через можливу шкоду місцевій екосистемі. У 10-му сезоні місце дії серіалу перенесли на Гаваї, і назва змінилась на Baywatch Hawaii.

Сюжет

[ред. | ред. код]
Докладніше: :en:List of Baywatch episodes

Як випливає з назви, сюжет серіалу складається з опису різноманітних дій рятівників. Оскільки вони діють на пляжі й воді, їм доводиться рятувати людей від потопання та інших випадків на воді. Також серіал виражає кредо «ніхто не захищений». У деяких епізодах нещасні випадки стаються із самими рятівниками, але здебільшого їх також рятують інші учасники програми. Також багато уваги приділяється темі штучному диханню, оскільки з його допомогою можна врятувати життя потопальника.

За приклад на типовий сюжет епізоду може стати один із них: корабель починати тонути й зазнає аварії. Людина, що там перебуває від страху забуває як плавати і тому не може вибратися звідти. Дівчина-рятівник помічає це й негайно старається його врятувати. Водночас вирушає машина з іншим рятівником, і виходить на воду катер. Коли дівчина досягає катера, на неї обрушується частина його конструкції й, знепритомнівши, вона тоне. Рятувальник на берегу помічає це й кидається їй на поміч. Негайно він іде під воду, набравши повітря, і піднімає дівчину на поверхню. Попри це, ще під водою, він притискається до її губ і вдуває повітря, затиснувши носа. Піднявши її на поверхню, хлопець починає робити вентиляцію легенів на воді. Зробивши два видихи їй у рот, перевіряє пульс, і не виявивши його, розуміє, що дівчину потрібно доставити на берег, щоби провести реанімацію. Там він одразу ж продовжує свої дії, неперервно вдуваючи їй у рот повітря й роблячи масаж серця, поки вона не приходить до себе. Але дихання все ще дуже слабке, і йому доводиться кілька годин дихати за неї, поки все не прийде до норми.

В іншому сюжеті на морі активізувалась велика буря, внаслідок чого людину могло змити в море з човна, і це помічають рятувальники. Людина намагається виповзти на камінь, проте виходить погано, тому що буря дедалі посилюється. Рятівник дістався до нього й намагається врятувати, але той уже сам заповз на камені, а удар дошкою оглушив його й він пішов на дно. Це було помічено, і його піднімають із дна, проте він уже не дихає. Його терміново доставляють на берег, і рятівник починає робити штучне дихання за методикою «рот-у-рот». Паралельно робиться штучний масаж серця. Серцебиття з'являється, і йому дають спокій, аж коли помічають, що він досі не дихає. Але на той час усі вже пішли, тож їй доводиться дихати близько години, поки в нього не відновилося власне дихання.

Виноски

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]