Святилище Камо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ворота торії до святилища Сімоґамо

Святилище Камо (яп.賀茂神社 - камо дзіндзя) — один з найстародвніших синтоїстських релігійних комплексів Японії, розташований місті Кіото. На сьогодні складається з двох святилищ — Каміґамо (上鴨神社) та Сімоґамо (下鴨神社). Обидва вшановують бога грому, якому присвячений травневеве свято аої мацурі. Воно супроводжується процесіями між двома святилищами, кінськими перегонами та стрілянням з лука верхи на конях (ябусаме). Наряду з іншими релігійними спорудами міста Кіото, святилища зароховані до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Святилище Каміґамо[ред.ред. код]

Павліьйон поклоніння у святилищі Камоґамо

Святилище Камоґамо, назва якого означає "Верхне святилище Камо", було збудоване у 7 столітті. Його відомий павльйон для поклоніння хайден був перебудований у 1628 році. На території святилища розміщені резиденції синтоїстських священиків. Святилище Каміґамо відомо також під іншою назвою — святилище Камо Вакеідзуті (賀茂別雷神社).

Святилище Сімоґамо[ред.ред. код]

Ліс Тадасу, у якому розкривається будь-яка брехня

На півдні розташоване святилище Сімоґамо ("Нижне святилище Камо"), яке було зведено у 6 столітті. Воно функціонувало як оберіг тогочасної нової столиці Хей'ан (Кіото). Святилище було одним із головних у регіоні Кінкі і завоювало собі добру славу виконанням бажань місцевих селян про гарний врожай. Сімоґамо розташоване у Лісі Тадасу (糺すの森 - Ліс Правди), більшість дерев якого ніколи не були спалені чи вирубані. Війни і пожежі шкодили ліс, але він оживав сам без втручання людей. Святилище Сімоґамо також знане під іменем святилище Камо Міоя (賀茂御祖神社).

Література[ред.ред. код]

  • "DK Eyewitness Travel Guide: JAPAN." London: DK Publishing Inc., 2002.

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]