Севастопольський цвинтар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Севастопольський цвинтар
Інформація про цвинтар
48°26′49″ пн. ш. 35°03′40″ сх. д.H G O
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Дніпро
Стан парк

Севастопольський цвинтар. Карта розташування: Україна
Севастопольський цвинтар
Севастопольський цвинтар
Севастопольський цвинтар (Україна)

Севастопольський цвинтар — історичний цвинтар у Табірній (рос. Лагерная) частині Нагірного району міста Дніпро. Цвинтар названо Севастопольським за основною масою поховань, здійснених у часи Кримської війни у 1853-56 років поранених військових, що лікувалися і померли від ран у Катеринославському шпиталі. Сьогоднішня офіційна назва цвинтаря — Севастопольський парк.

Історія цвинтаря[ред. | ред. код]

Цвинтар був розтащований між вулицями Севастопольська і Сімферопольська. Приблизно 5-6 тисяч військових були поховані у часи Кримської війни.

1863 року тут була закладена каплиця, що у тому ж році почалася перебудовуватися у собор Лазаря чотирьохденника на прохання сина імператора Олександра ІІ Миколи Олександровича. Цвинтар був елітарним місцем поховання відомих людей Катеринослава.

Доля цвинтару за радянських часів[ред. | ред. код]

Лазарівський собор був закритий більшовиками у 1930-ті роки і зруйнований після постанови Дніпропетровського міськвиконкому про закриття кладовища 1949 року. За переказами храм безуспішно намагалися зруйнувати декілька разів і наостанок було вирішено засипати будівлю курганом і побудувати монумент нагорі з білого Інкерманського каменю на честь Севастопольської оборони 1855 року. Разом з собором були вандалізовані могили. Відкриття парку з монументом, тріумфальною аркою і алеєю героїв віднесли до 100-річчя оборони Севастополя.

Існує план по поновленню собору. У 1990-тих роках зруйнувалася тріумфальна арка у парк, яку демонтували в березні 1998 р.

Відомі особи поховані на цвинтарі[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]