Селективність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Селективність(рос. селективность, англ. selectivity, нім. Selektivität f, Selektanz m) –

  1. Вибірковість, ступінь здатності до вибірковості дії окремої технологічної операції або реаґентів (напр., флокулянтів) на окремі складові компоненти збагачуваного матеріалу.
  2. Міра чутливості технологічного процесу до різниці властивостей компонентів, що підлягають розділенню. Напр., при збагаченні корисних копалин виділяють селективний концентрат – той, що містить один корисний компонент (на відміну від неселективного, т. зв. колективного концентрату, який містить декілька корисних компонентів).
  3. Селективність (електроніка): властивість пристрою з безлічі сигналів, які несуть різну інформацію, виділяти корисні сигнали або реагувати тільки на сигнали з наперед заданими параметрами. Наприклад, широко відома і застосовується частотна селективність.
  4. В економіці – відбір конкретних фінансових інструментів з метою включення їх до інвестиційного портфеля на основі прогнозування зміни їхньої курсової вартості.
  5. У електроенергетиці – властивість релейного захисту, яка характеризує здатність виявляти пошкоджений елемент електроенергетичної системи і відключати комутаційними апаратами тільки те коло, у якому виник надструм (від перевантаження або короткого замикання), без будь-якої дії на інші кола мережі. Це дозволяє локалізувати пошкоджену ділянку і не припиняти нормальну роботу інших ділянок електромережі.
  6. У хімії – селективність розчинення (селективні розчинники), селективність сорбції (селективні сорбенти), селективні хімічні реакції тощо.

Література

[ред. | ред. код]