Семантичний розрив

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Теоретико-теоретична семантика - це підхід до семантики логіки, яка намагається знайти сенс пропозицій і логічних зв'язок не в термінах інтерпретацій, як в підходах до семантиці в Тарський, а в ролі, яку судження або логічна зв'язність грає в системі висновку.

Герхард Гентца є засновником теоретико-теоретичної семантики, надаючи йому офіційну основу в своєму звіті про усунення виключення для секвенційного обчислення і деякі провокаційні філософські зауваження про те, як визначити сенс логічних зв'язок в правилах їх введення в межах природного вирахування. З тих пір історія теоретико-семантичної теорії доказів була присвячена вивченню наслідків цих ідей.

Даг Правітц поширив поняття Генцен на аналітичний доказ, природну дедукцію і припустив, що значення доказу в природному виведення можна розуміти як його нормальний вигляд. Ця ідея лежить в основі ізоморфізму Керрі-Говарда і інтуЇтивної теорії типів. Його принцип інверсії лежить в основі більшості сучасних звітів про теоретико-семантиці доказу.

Майкл Дамм представив дуже фундаментальну ідею логічної гармонії, спираючись на пропозицію Нуель Белнап. Коротше кажучи, мова, яка, як розуміється, пов'язаний з певними шаблонами виведення, має логічну гармонію, якщо завжди можна відновити аналітичні докази від довільних демонстрацій, що можна показати для секвенційного обчислення за допомогою теорем виключення вирізу і Для природного виведення за допомогою теорем нормування. Мова, в якому відсутня логічна гармонія, буде страждати від наявності некогерентних форм виведення: це, ймовірно, буде непослідовним.