Сивка (притока Ірпеня)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сивка
Gruzke2.jpg
Ставок на річці Сивці в Грузькому
Витік село Грузьке
Гирло Ірпінь
Басейн Басейн Ірпеня[d]
Країни: Україна Україна
Регіон Київська область
Довжина 17 км
Площа басейну: 80,2 км2

Сивка — річка в Україні, притока Ірпеня. Має довжину 17 км. Бере початок біля села Грузьке. Впадає в Ірпінь у селі Соснівка.

Історія[ред. | ред. код]

Річка Сивка, можливо, була так названа через сивий колір води. Ширина русла — 3 метри. На руслі знаходяться 10 ставків. Під загальною назвою Сивка об'єднані зараз вісім струмків, що з'єднуються в єдине русло в селі Козичанка.

Зокрема, Сивкою історично називався струмок, що тече через Веселу Слободу. Джерело в урочищі Кондрацьке дає початок річці Пилипонці, що є найбільшою притокою Сивки. А до Пилипонки несе свої води річка Сиївка, що бере свій початок з джерел і боліт неподалік урочища Обідного (між селами Грузьке та Фасовою). З джерел та меліораційних каналів на кордоні з Житомирською областю витікає струмок, що має назву Грузька. Він впадає до Сиївки в центрі села Грузьке. Гілка річища, що бере початок в урочищі Ятуб, здавна називалася Майданом. Також, якщо вірити І. Фундуклею, струмок, що бере початок в урочищі Ятубі і аж до впадіння у річку Ірпінь, називався Козичанкою. Навряд чи цей перелік назв можна вважати вичерпним. Дехто, наприклад, стверджує, що Сивка є одним з русел річки Свинарийки, одне з яких протікає через село Вільне.

Зважаючи на таке розмаїття, видається логічним рішення географів початку XX століття об'єднати усі ці струмки єдиною назвою Сивка, яка зберігається за річкою й досі.

Посилання[ред. | ред. код]