Сивоволов Георгій Якович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сивоволов Георгій Якович
рос. Георгий Яковлевич Сивоволов
Народився 1922(1922)
станиця Каргинская, Верхньо-Донський округ, Донська область, нині — Боковський район, Ростовська область
Помер 1995(1995)
станиця Каргинская, Верхньо-Донський округ, Донська область, нині — Боковський район, Ростовська область
Діяльність письменник, краєзнавець
Жанр проза
Нагороди
орден Вітчизняної війни II ступеня орден Червоної Зірки

Сивоволов Георгій Якович (рос. Сивоволов Георгий Яковлевич)  (19221995), станиця Каргинская, Верхньо-Донський округ, Донська область, нині — Боковський район, Ростовська областьписьменник, краєзнавець.

Георгій Якович народився в сім'ї каргинского коваля Я. Я. Сивоволова. Закінчив Каргинскую школу, поступив у військове артилерійське училище. Учасник Великої Вітчизняної війни.

У 1920-ті роки брат Сивоволова Георгія Яковича, Олексій Якович спілкувався з Михайлом Олександровичем Шолоховим, коли той жив у станиці Каргинской. В сім'ї Сивоволовых обговорювалися долі земляків, що знайшли відображення у творах письменника. Через багато років Р. Я. Сивоволов, вийшовши на пенсію, зайнявся збором краєзнавчого матеріалу про дитинство і юність Шолохова, про історію його родини, про прототипи героїв його творів. У своїй першій книзі Георгій Якович зазначав:

« Збирав я матеріал, як сумлінний краєзнавець, — багато років, прискіпливо і наполегливо... Свій пошук прототипів я почав з дослідження того оточення і того середовища, в якому жив письменник...[1]. »

Працюючи над другою книгою, Георгій Якович Сивоволов ставив перед собою завдання:

« використовуючи перевагу земляка письменника, старожила станиці Каргинской, мав можливість особисто спілкуватися з багатьма людьми з безпосереднього оточення М. Шолохова і його сім'ї, поділитися з читачем зібраним матеріалом, який він не зможе почерпнути з інших джерел[2]. »

Цю книгу Р. Я. Сивоволов присвятив пам'яті брата, Олексія Яковича Сивоволова.

Книги Георгія Яковича Сивоволова містять великий і достовірний матеріал, використовуваний краєзнавцями, письменниками, літературознавцями.

Література[ред. | ред. код]

  • Сивоволов, Р. Я. Михайло Шолохов: Сторінки біографії.― Ростов н/Д: Кн. вид-во, 1995.― 350 с. ISBN 5-7509-0244-7
  • Шолоховська енциклопедія/ Кол. авторів; голів. ред. Ю. А. Дворяшин; вступ. ст. М. М. Шолохов. - М: Видавничий будинок "СИНЕРГІЯ", 2013. - 1216 с.: іл. ISBN 978-5-94238-022-9

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Сивоволов Р. Я."Тихий Дон": розповіді про прототипах. — Ростов н/Д, 1991. — С. 4, 6
  2. Сивоволов, Р. Я. Михайло Шолохов: Сторінки біографії.― Ростов н/Д, 1995. ― С. 7

Посилання[ред. | ред. код]