Сивоволов Георгій Якович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Сивоволов Георгій Якович
Георгий Яковлевич Сивоволов
Народження 1922(1922)
  станиця Каргинская, Верхньо-Донський округ, Донська область, нині — Боковський район, Ростовська область
Смерть 1995(1995)
  станиця Каргинская, Верхньо-Донський округ, Донська область, нині — Боковський район, Ростовська область
Рід діяльності письменник, краєзнавець
Жанр проза
Нагороди та премії
Орден Червоної Зірки Орден Вітчизняної війни II ступеня

Сивоволов Георгій Якович (рос. Сивоволов Георгий Яковлевич)  (19221995), станиця Каргинская, Верхньо-Донський округ, Донська область, нині — Боковський район, Ростовська областьписьменник, краєзнавець.

Георгій Якович народився в сім'ї каргинского коваля Я. Я. Сивоволова. Закінчив Каргинскую школу, поступив у військове артилерійське училище. Учасник Великої Вітчизняної війни.

У 1920-ті роки брат Сивоволова Георгія Яковича, Олексій Якович спілкувався з Михайлом Олександровичем Шолоховим, коли той жив у станиці Каргинской. В сім'ї Сивоволовых обговорювалися долі земляків, що знайшли відображення у творах письменника. Через багато років Р. Я. Сивоволов, вийшовши на пенсію, зайнявся збором краєзнавчого матеріалу про дитинство і юність Шолохова, про історію його родини, про прототипи героїв його творів. У своїй першій книзі Георгій Якович зазначав:

« Збирав я матеріал, як сумлінний краєзнавець, — багато років, прискіпливо і наполегливо... Свій пошук прототипів я почав з дослідження того оточення і того середовища, в якому жив письменник...[1]. »

Працюючи над другою книгою, Георгій Якович Сивоволов ставив перед собою завдання:

« використовуючи перевагу земляка письменника, старожила станиці Каргинской, мав можливість особисто спілкуватися з багатьма людьми з безпосереднього оточення М. Шолохова і його сім'ї, поділитися з читачем зібраним матеріалом, який він не зможе почерпнути з інших джерел[2]. »

Цю книгу Р. Я. Сивоволов присвятив пам'яті брата, Олексія Яковича Сивоволова.

Книги Георгія Яковича Сивоволова містять великий і достовірний матеріал, використовуваний краєзнавцями, письменниками, літературознавцями.

Література[ред.ред. код]

  • Сивоволов, Р. Я. Михайло Шолохов: Сторінки біографії.― Ростов н/Д: Кн. вид-во, 1995.― 350 с. ISBN 5-7509-0244-7
  • Шолоховська енциклопедія/ Кол. авторів; голів. ред. Ю. А. Дворяшин; вступ. ст. М. М. Шолохов. - М: Видавничий будинок "СИНЕРГІЯ", 2013. - 1216 с.: іл. ISBN 978-5-94238-022-9

Примітки[ред.ред. код]

  1. Сивоволов Р. Я."Тихий Дон": розповіді про прототипах. — Ростов н/Д, 1991. — С. 4, 6
  2. Сивоволов, Р. Я. Михайло Шолохов: Сторінки біографії.― Ростов н/Д, 1995. ― С. 7

Посилання[ред.ред. код]