Скутер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Vespa — перший по-справжньому популярний скутер

Ску́тер (від англ. to scoot — бігти стрімголов; тікати), або Моторо́лер (нім. Motorroller) — різновид легкого мотоцикла, характерний платформою для ніг водія та розташуванням двигуна ззаду під сидінням. Елементи дизайну скутера були присутні в деяких з найбільш ранніх мотоциклів, випущених до 1914 року. Скутер набув поширення у Європі та США в період між двома світовими війнами.

Особливо популярними скутери стали після Другої світової війни. Найвідомішими виробниками були Vespa та Lambretta. Вони випускали малопотужні моделі (об'єм двигунів був від 50 до 250 см³ та потужність від 1 до 15 к.с.). Максі-скутери з двигунами від 250 до 850 см³ (від 15 до 52 к.с.) були розроблені для західних ринків.

В радянському союзі з 1957 по 1966 рік виготовлялися скутери Вятка ВП-150.

Скутери популярні як особистий транспорт через низьку вартість покупки та експлуатації, зручність паркування та маневреність.[1] Ліцензійні вимоги для скутерів простіші і дешевші, ніж для автомобілів в більшості країн світу, і страхування, як правило, дешевше теж.

Опис[ред.ред. код]

Скутер зовні схожий на самокат з сидінням і маленькими колесами. Департамент транспорту США визначає скутер як мотоцикл, який має платформу для ніг оператора або інтегровані підніжки, і має покрокову архітектуру, що означає, що частина транспортного засобу перед сидінням оператора і між ніг оператора сидячи в положення при їзді, нижче по висоті, ніж сидіння оператора.[2] Така конструкція можлива, тому що двигун скутера і більшість приводних систем кріпляться до задньої осі або під сидінням. На відміну від звичайного мотоцикла, в якому двигун встановлений на рамі, у більшості сучасних скутерів двигун розташований на одній осі з заднім колесом, в той час як у більшості старих і деяких нових ретро моделях двигуни розташовані на окремій осі. Скутери як правило, оснащені або безступінчатою трансмісією (CVT), або механічною коробкою передач з перемикачем, розташованим на лівій частині керма.

Традиційно, колеса скутера менші, ніж звичайні колеса мотоцикла і виготовлені з штампованої сталі або сплаву алюмінію, кріпляться на одному болту, і часто є взаємозамінними (переднє з заднім). Деякі скутери оснащені запасним колесом.

Примітки[ред.ред. код]

  1. http://moto-minsk.by/scooter.html (рос.)
  2. DOT Regulation Part 571.123: Standard No. 123; Motorcycle controls and displays. Federal Motor Carrier Safety Administration. Процитовано 2010-06-03.