Слово Праведника

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Слово Праведника M:
Word of the righteous
Жанр драма, документальний фільм
Режисер Світлана Левітас, Маргарита Яковлева
Продюсер Маргарита Яковлева
Сценарист Світлана Левітас, Маргарита Яковлева
Композитор Юлія Собецька
Тривалість 75 хв.
Мова Англійська, Українська, Россійська
Країна Flag of the United States.svg США
Україна Україна
Ізраїль Ізраїль
Рік 2017

"Слово Праведника" ( Word of the righteous ) - документальний фільм, українсько-ізраїльсько-американський проект, присвячений Праведникам народів світу. Співавторами проекту є журналісти Світлана Левітас та Маргарита Яковлева [1].

Сюжет[ред. | ред. код]

"Слово Праведника" -документальний багатосерійний фільм, що розповідає про українців, які рятували євреїв під час Другої Світової війни.

Фільм оповідає про звитягу та жертовність підлітків з міст та сіл України, які в роки Другої Світової війни з ризиком для власного життя рятували від Голокосту єврейских друзів, однокласників та сусідів. Їхній шляхетний подвиг відзначений титулом Праведників народів світу від Меморіального музею Катастрофи «Яд Вашем» в місті Єрусалим, Ізраїль.

Фільм побудований як документальні інтерв'ю з Праведниками народів світу та Праведниками України. Іхня пряма мова ілюструється фотографіями з особистих архівів Праведників, а також архівними фото та відео-матеріалами державного архіву ім Г.Пшенічного.

У 2017 році були випущені 3 серії фільму. Героями цих серій є:

  • Олена Малова-Завадська
  • Анна Морозова
  • Василь Назаренко

У 2018 році були випущені 2 серії фільму. Героями цих серій є:

Вони є живими свідками страшних подій під час нацистської окупації України. Ці дуже літні і хворі люди зголосилися розповісти болісну історію перед камерами з єдиною метою – заради збереження національної пам’яті обох народів, українців та євреїв. Українське «Слово Праведника», що звучить з вуст Праведників народів світу, особисто вшанованих державою Ізраїль, сприяє міжнаціональному порозумінню.

У процесі роботи історії Праведників народів світу з Львівської області:

Та історії українців, що рятували євреїв з Бабиного Яру, та у інших місцях України. Серед них:

  • Анна Бебих
  • Софія Ярова

Також, автори зняли інтерв'ю з іншими героями, що рятували євреїв під час Голокосту.

Автори[ред. | ред. код]

Спів-автори фільму — Світлана Левітас та Маргарита Яковлева[2]. Ідея проекту належить Світлані Левітас.[3].

Світлана Левітас є громадським діячем, журналістом, перекладачем. PhD у області англійської літератури. У 2016 році Світлана зарахована у шорт-лист кандидатів програми Global Dialogues & Women's Empowerment in Eurasian Contexts Feminist Mentoring (WEF) Programme у Оксфорді, Велика Британія.

Маргарита Яковлева — продюсер, у 2014—2017 роках — редактор журналу Forbes, багаторазовий переможець і призер конкурсів журналістики.

Авторки фільму познайомилися у 2016 році у Берліні, під час семінару по історії Голокосту у Будинку Ванзейської конференції. Зйомки вони розпочали у листопаді 2016 року. Перша серія фільму побачила світ у вересні 2017 року.

Серії демонструвалися у America House Kyiv, ресторані Липський та у Музеї Михаїла Булгакова у Києві[4][неавторитетне джерело].

Хто підтримує проект[ред. | ред. код]

Фільм та проект Слово Праведника стали можливими завдяки гранту Яд Вашем та Genesis philanthropy group, гранту Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», підтримці Укргазбанку, корпорації Ukr.net, особистій підтримці українських бізнесменів та банкірів, а також власних коштів авторів фільму[5][6][7]. Над стрічкою також працюють декілька десятків волонтерів.

Примітки[ред. | ред. код]