Ukr.net

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ukr.net
Емблема Ukr.net.gif
Ukr.net.png
URL Ukr.net - це мій інтернет!
Комерційний так
Тип Інтернет-портал, Електронна пошта
Реєстрація Необов'язкова (крім пошти)
Мови українська, російська
Власник Український Інтернет холдинг ТОВ "Укрнет"
Започатковано 1998
Дохід 14.1  млн .(2013 р.) [1]

Ukr.net (Укр.нет) — український Інтернет-портал та безкоштовний сервіс електронної пошти.

Ukr.net надає Інтернет-сервіси, наприклад, міський довідник, аукціон, стрічки новин, відео-хостинг (PLAY.ukr.net), пошук роботи (JOB.ukr.net), кіно-афіша, телепрограма українських телеканалів (TV.ukr.net) тощо.

Власником сайту UKR.NET є ТОВ «Укрнет», засновниками якого є Борис Ізрайлевич та Михайло Борисович Коміссаруки, Ольга Веніамінівна Грач та Кушнір Вітатчі Гєдалє.[2][3]

Розмір статутного капіталу становить 7 915 229, 89 грн.

Місцезнаходження юридичної особи: 03039, м.Київ, Голосіївський проспект, буд. 26.

Історія[ред.ред. код]

Популярність[ред.ред. код]

За даними Alexa[4], Ukr.net десятий (станом на грудень 2014) за відвідуванням сайт України, його аудиторія складається, передусім, із відвідувачів саме з України:

Країна % відвідувачів
Україна Україна 83,9
Росія Росія 5,8
Азербайджан Азербайджан 1,5
Польща Польща 1,4
Flag of the United States.svg США 1,1

Ukr.net надає користувачам поштову скриньку FreeMail із тримовним інтерфейсом (українською, російською та англійською мовами). На 6 квітня 2011 року зареєстровано 8 556 845 скриньок.[Джерело?]

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • Позиціонуючи себе як українську е-пошту, «Укрнет» довгий час не мав навіть українського інтерфейсу, а також спотворював листи, написані українською. Українські літери Єє/Її/іі коректно не відображалися у тексті листів, постаючи у вигляді сторонніх символів. Починаючи з 2004 р. користувачі «Укрнет» почали зверталися до служби підтримки, однак остання питання не вирішувала аж до 2006 р. Ситуація почала змінюватися лише 2006 року, після того як портал Domivka.Net провів масову акцію з вимогою впровадити український інтерфейс та підтримку листів, написаних українською мовою. Проте станом на 2015 рік значна частина функцій не надається українською, зокрема E-диск.
  • На фестивалі «Вибір року 2007» в Україні компанія «Укрнет» нагороджена у двох номінаціях: портал ukr.net став «Українським Інтернет-порталом року», а пошта FreeMail — «Українською електронною поштою року», обійшовши 30 ресурсів.
  • 28 травня 2008 року Ukr.net за результатами Міжнародного конкурсу «Фаворити Успіху – 2007» був визнаний «Абсолютним Фаворитом Успіху» в номінації «Інтернет-портал»[5], обійшовши 49 інших Інтернет-проектів.

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]