Ukr.net

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ukr.net
Емблема Ukr.net.gif
Ukr.net.png
URL Ukr.net - це мій інтернет!
Комерційний так
Тип Інтернет-портал, Електронна пошта
Реєстрація Необов'язкова (крім пошти)
Мови українська, російська
Власник Український Інтернет холдинг ТОВ "Укрнет"
Започатковано 1998
Дохід 14.1  млн .(2013 р.) [1]

UKR.NET (Укр.нет)- найпопулярніший інтернет-сервіс новин в Україні ( станом на початок 2017 року).

Щодня в новинну стрічку на порталі UKR.NET надходить близько тридцяти тисяч новин від майже півтори тисячі джерел з усієї України. Серед них - популярні і авторитетні новинні сайти, міжнародні та українські інформаційні агентства, онлайн-версії ЗМІ, регіональні онлайн-ресурси. Новини збираються щохвилини і розміщуються у відповідних тематичних рубриках «Політика», «Економіка», «Події», «Суспільство», «Технології», «Наука», «Авто», «Спорт», «Здоров'я», «Шоу-бізнес» , «За кордоном», «Курйози», «Фоторепортаж», «Відео», новини кожного регіону України. При цьому в новинній стрічці на головній сторінці UKR.NET за допомогою алгоритму утримуються найбільш свіжі та актуальні новини.

Перевагою новинного сервісу на UKR.NET є наявність стрічки регіональних новин. У неї потрапляють новини не тільки регіональних, але і загальнонаціональних і світових джерел, які мають відношення до подій в регіоні.

Редакція порталу UKR.NET не виробляє новини, а контролює автоматичну рубрикацію і кластеризацію (об'єднання передруків і формування новинних сюжетів), виключає матеріали, що порушують чинне законодавство і морально-етичні норми, принцип недоторканності приватного життя, які містять образи і ненормативну лексику, контент для дорослих , матеріали, що представляють загрозу розвитку дітей, очевидно замовні матеріали і інше у відповідність з редакційною політикою[2].

Новини на порталі UKR.NET представлені незалежно від політичної позиції та ідеології інтернет-сайтів, які їх публікують. Таким чином, читач може вибирати і читати новини, які відображають різні точки зору на одне і те ж подія[2].

Ukr.net також надає користувачам поштову скриньку з тримовним інтерфейсом (український, російський, англійський).

Пошті @ UKR.NET 17 років. У 2000 р вона стала першою безкоштовною електронною поштою в Україні.

На квітень 2017 року, Пошта @ UKR.NET - найпопулярніша українська електронна пошта з хмарним сховищем e-Disk для зберігання та обміну файлами, якою користується практично кожен третій активний користувач поштових інтернет-сервісів і кожен п'ятий інтернет-користувач в Україні. Місячне охоплення електронної пошти @ UKR.NET в березні 2017 р становив 4 459 160 користувачів, середньоденний посилання - 1 483 794 користувачів[3].

У минулому Ukr.net також надавав послуги відеохостингу (Play.ukr.net), сервіс пошуку роботи (JOB.ukr.net), міський довідник (City.ukr.net), а також Аукціон.

Місцезнаходження юридичної особи: 03039, м.Київ, Голосіївський проспект, буд. 26.

Історія[ред.ред. код]

 • 1998 рік — заснований веб-портал UKR.NET
 • 2000 рік - відкрита безкоштовна реєстрація електронної пошти Freemail.ukr.net (з 2017 року -Пошта @ UKR.NET).
 • 17 жовтня 2007 року вийшла україномовна версія порталу.
 • 14 липня 2009 року поштовий сервіс FreeMail став доступний також з мобільного телефону.

Популярність[ред.ред. код]

На 21 квітня 2017 року в пошті @ UKR.NET зареєстровано 16 772 138 акаунтів.

На початок 2017 року сервісами компанії «УКРНЕТ» і афілійованих компаній користується кожен другий користувач Uaнета. Місячний охоплення цих сервісів в березні 2017 року склав 9 927 519 українських інтернет-користувачів[3] .

За даними Alexa[4], Ukr.net десятий (станом на грудень 2014) за відвідуванням сайт України, його аудиторія складається, передусім, із відвідувачів саме з України:

Країна % відвідувачів
Україна Україна 83,9
Росія Росія 5,8
Азербайджан Азербайджан 1,5
Польща Польща 1,4
Flag of the United States.svg США 1,1

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • На фестивалі «Вибір року 2007» в Україні компанія «Укрнет» нагороджена у двох номінаціях: портал ukr.net став «Українським Інтернет-порталом року», а пошта FreeMail — «Українською електронною поштою року», обійшовши 30 ресурсів.
 • 28 травня 2008 року Ukr.net за результатами Міжнародного конкурсу «Фаворити Успіху – 2007» був визнаний «Абсолютним Фаворитом Успіху» в номінації «Інтернет-портал»[5], обійшовши 49 інших Інтернет-проектів.

Примітки[ред.ред. код]

 1. ТОП-10 українських онлайн-ЗМІ за прибутками http://ain.ua/
 2. а б Про стрічку новин. www.ukr.net. Процитовано 2017-04-24. 
 3. а б За даними дослідження інтернет-аудиторії Opinion Software Media компании ООО "Інмайнд опініон Медіа", березень 2017 року, n = 5000.
 4. ukr.net Процитовано: 22.12.2014
 5. Підсумкові результати голосування конкурсу «Фаворити Успіху – 2007» у номінації «Інтернет-портал»

Джерела[ред.ред. код]