Сокка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сокка (англ. Sokka) — один з головних персонажів мультсеріалу «Аватар - Легенда про Аанга». Народився у Південному племені води. Старший брат Катари — останнього мага води на Південному полюсі.

Sokka on.jpg

Дуже велелюбний і самовдоволений, а також дотепний і забавний. У нього закохані чотири дівчини: Юї (принцеса Північного полюса з племені Води, стала духом Місяця в кінці першого сезону), Суюкі (із загону Кіоші), Тай Лі (із загону Азул), і Тоф, яка намагається приховувати це.

Закоханий в Юї і Суюкі, але оскільки Юі вмирає в кінці першої книги, залишається повністю вірний одній Суюкі. У третьому сезоні у Сокка з'являється вчитель Піандао з країни Вогню, який вчить його бойовим мистецтвам.

Тоді ж Сокка і його вчитель відливають меч зі шматка метеорита, який згодом падає з дирижабля армії Вогню і губиться десь у скелях. Один з найсильніших воїнів Південного племені Води.

Попри те, що він над усіма, частіше він дійсно розбирається в питаннях, в яких бажає здаватися експертом (наприклад, у відносинах з жінками, у наукових питаннях).

Крім того, має неабияку уяву й експериментаторське чуття, що дозволяє йому створювати нові зразки військової техніки та розробляти нові несподівані тактичні ходи.

Історія[ред. | ред. код]

Сокка народився в Південному Племені Води. Молодому воїну було 15 років, а його сестрі 14, коли вони зустріли Аватара.

Сокка дуже сміливий і сильний і постійно намагається захистити свою сестру, Катару, і у нього завжди при собі його головна зброя — бумеранг, даний йому Хакодою. Коли його мати померла, а батько пішов на війну, його опікуном стала Пра-Пра Канна.

Він поставив собі дуже серйозне завдання — навчити молоде покоління військовій справі і захищати будинок, для чого він навіть побудував кілька великих веж зі снігу. Одного разу, Сокка і Катару разом плавали серед льодів в пошуках риби.

На жаль, вони потрапляють в сильний потік. Після цього їхній човен був розбитий, а вони виявилися на крижині. Після того, як Катару звільняє Аватара і дивного зубра з сфери, Сокка їм не довіряє. Він вважає, що Аанг маг вогню і що своїм світінням він попереджав ворогів.

Він ще деякий час не вірив, що цей хлопчик — Аватар, який врятує світ. У селі він його не брав, проте, коли Аанга захопив у полон вигнаний принц Зуко, він випередив Катару і почав готуватися до його пошуків.

Коли Аанг був звільнений, Катару і маг повітря вирішують відправиться на Північний полюс і знайти майстра магії води і Сокка, звичайно ж, відправляється з ними. По дорозі вони зустрічають Момо, якого Сокка спершу хотів з'їсти. Також вони висаджуються на острові Кіоші, де Сокка зустрічає воїнів Кіоші.

Спершу його стереотипне переконання не дозволяє йому змириться з тим, що його побили дівчата і пропонує навчити їх, як треба битися. У результаті сам опинився поваленим і зганьбленим. Він знайомиться з Суюкі, лідером воїнів, і просить вибачення. Вона погоджується навчити його декільком прийомам.

Проте напад Зуко змушує команду Аватара бігти і Сокка залишає Суюкі, яка йому встигла сподобається. Незабаром після цього і інших подій, вони зустрічаються зі старим знайомим і другом Хакоди, Бато. Мимоволі Сокка і Катару забули про Аанге і це змушує його заховати важливу карту Хакоди від друзів.

Коли Сокка дізнається про це він і Катару розлучаються з Аанг і вирішують знайти батька. Втім, вони передумують і повертаються до Аанг, де по дорозі їх ловить Зуко. Він приводить їх у село, де вони з Аанг розлучилися і затівається бійка.

Коли Сокка і Катару звільняються, а Аанг перемагає Зуко, команда знову возз'єднується і продовжує подорож. Сокка дуже радий що у них є засіб пересування, але іноді він звинувачував АППУ в повільності польоту. Вони разом подорожували вже дуже довгий час. Нарешті — Північний полюс.

Сокка чув трохи про тутешньої принцесі, Юі, але в обличчя її ніколи не бачив. Тим не менш, він закохується в неї майже з першого погляду. І вона відповідає йому тим же, але принцеса була вже заручена, що сильно засмучувало Сокка кожен раз, коли вона згадувала про це. Тим не менш вони проводять разом багато часу.

Коли Вождь Арнук доручає Сокка охороняти Юї, той погоджується, однак йому стає удвічі боляче коли вона віддала своє життя духу Місяця, від того, що він не зміг її вберегти і так і не виконав доручення. Пізніше, Сокка зізнається, що часто думає про Юї, а на Туманному болоті він бачив її дух.

Він активно допомагав Аватару у всіх його пригодах. Коли вони зустріли Тоф, він не заперечував на рахунок неї й ухвалив в команду. І весь цей час він вважав себе лідером, оскільки найстарший.

Під час їхнього перебування у Бібліотеці Ван Ши Тонг він проявив надзвичайні здібності розгадавши таємницю календаря і з'ясувавши, що в день затемнення маги вогню втратять свою силу. Сокка розробляє план вторгнення і захоплення столиці Вогню.

Незабаром команда Аватара вирішує відправиться в Ба Сінг Се, щоб розповісти про все цареві Землі. Коли їхня ідея провалюється, Сокка все одно не втрачає віри і після зустрічі з батьком все одно проводить вторгнення, хоч воно і не увінчалося особливим успіхом.

На території Вогню він знаходить собі вчителя меча і успішно закінчує навчання. Відтепер при ньому завжди його власний меч зроблений з позаземного метеорита. Коли команда зустрічає Зуко в Храмі, Сокка йому абсолютно не вірить. Хоча він змінює свою думку, коли принц допомагає йому звільнити батька.

Під час прильоту комети Созіна, він разом з Тоф і Суюкі намагалися зупинити флот нації Вогню. Зрештою, він нарешті возз'єднується з родиною і живе щасливо.

Особистість[ред. | ред. код]

Сокка трохи простакуватий і часто грає роль комічного контрасту. Він спритний і винахідливий, але «зелений» у багатьох питаннях. Він завжди дотепний.

Його тямущість часто допомагає вирішувати проблеми, з якими не можуть впоратися інші, типу його проекту для повітряної кулі в серії «Північний Храм Повітря». Сокка завжди дбає про своїх рідних і близьких, особливо, про Катару, навіть якщо небезпека виходить від Аанга («Дезерт»).

У розмові з Тоф він зізнається, що вона замінила йому матір і що коли він намагається хоч щось згадати про звий матері, йому згадується тільки обличчя Катари.

Хоробрий і деколи самовпевнений, Сокка шукає повагу і славу як воїн, і невдачі в цьому відношенні глибоко ранять його гордість, що звичайно додає ситуації чималу частку гумору. Але попри це, Сокка може бути дуже серйозним, коли цього вимагає ситуація.

На початку мультсеріалу він не хвилюється через те, що не маг і в першій серії він сказав, що все-одно б приховував свою магію. Але це лише тому, що він тоді не знав справжніх її особливості. Ближче до кінця серіалу він відчуває свою «неповноцінність», оскільки всі в команді Аватара — маги і кожен може творити дивовижні речі.

Саме тоді він вирішується і знаходить собі вчителя, що б хоча б мистецтву бою навчиться. Хоч Сокка дуже шкодує про загибель матері і відходу батька і дуже ненавидить увесь народ Вогню, все ж Сокка не дозволяє помсти брати вгору.

Коли Катара заявляє, що знає хто вбив їхню маму і спробує знайти, він не був зацікавлений у тому, щоб відправитися з нею і навіть спробував відрадити. Він воліє вірно слідувати власним переконанням.

До речі, одне таке стереотипне переконання дуже нагадує традиції Північного Племені Води — чоловіки повинні воювати й битися, а жінки — сидіти вдома і займатися цілительством. Пізніше, при зустрічі з воїнами Кіоші, Сокка мимоволі змушений був визнати свою неправоту.

Також він до останнього не вірить у прогнози, а ворожка тітка Ву сказала, що «в його житті буде багато страждань, більшість яких він принесе собі сам». Сокка також обожнює азартні ігри та забави. Коли він потрапляє на Шостий Турнір магів землі, він яро більш і просто сходить сума на цьому реслінгу.

Предметом його обожнювання став Глиба, особливо Сокка радів коли отримав його автограф. Так само його пристрасть до азарту проявляється коли він брав участь у традиційному обряді посвячення в чоловіки («Бато з племені Води»). Він тоді виявився сміливіше Бато. Зустріч з Аватаром і подорож в команді явно змінює Сокка.

Він починає більше жартувати, стає відповідальнішим, мужнішим. Дружба і ворожнеча допомагають знайти вихід його високому потенціалу. Це допомагає йому відчувати, що він потрібен друзям і трохи відволіктися від втрати батьків. Роль його в серіалі зводиться до саркастичного коментаторства.

Спершу у боях майже не бере участь (як видно з «Хлопчик з айсберга» навички бою мінімальні). Навіть якщо бере участь Катару встигає знешкодити всіх ворогів в радіусі півмилі, до того як Сокка витягне меч (це видно у «Дні Чорного Сонця», коли Катару і Сокка нападають на ДОТ Народу Вогню).

Є «подушкою для биття» для Тай Лі, оскільки не є магом, тож Тай Лі доводиться докласти додаткові сили для його знешкодження. На відміну від Аанга він просто обожнює м'ясо і дуже засмучується, коли його немає.

Хоча у серії «Брудна робота» він клянеться, що якщо виживе повністю перейде на вегетаріанську дієту і позбудеться від насмішок. Втім, він навряд чи збирався серйозно дотримуватися своєї обіцянки. Є предметом обожнювання Тоф і Тай Лі. Хоча серце його віддано Юй і Суюкі.

Посилання[ред. | ред. код]