Сольвейг Горне

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сольвейг Горне
бук. Solveig Horne
Народилася 12 січня 1969(1969-01-12)[1][2][2] (55 років)
Геугесунн, Ругаланн, Норвегія[1]
Країна  Норвегія
Діяльність політична діячка, м’ясник
Знання мов норвезька
Посада член парламенту Норвегіїd[3][1], заступник члена стортингуd[1], член парламенту Норвегіїd[1], член парламенту Норвегіїd[1], член парламенту Норвегіїd[1] і Minister of Children and Familiesd[1]
Партія Партія прогресу[1]
Конфесія християнство

Сольвейг Горне (норв. Solveig Horne; 12 січня 1969, Гауґесунн) — норвезький політик, член Партії прогресу, міністр дітей та рівності (2013—2018).

1995 року була вперше обрана в Стортинг, норвезький парламент, від Руґаланну. На виборах 2005, 2009 і 2013 роках була переобрана.

Раннє життя і освіта[ред. | ред. код]

Народилася 12 січня 1969 року в місті Гаугесунн. Вона виросла в сусідньому муніципалітеті Етне в районі Саннхордланд, як найстарша з п'яти сестер[4].

Хорна відвідувала початкову і середню школу в Етні, і після закінчення середньої школи вона виїхала з дому батьків і в невелику студентську квартиру в Санднес, щоб пройти навчання в старшій школі[4].

Навчалася у двох гімназіях, що спеціалізуються на професійній освіті. З 1985 по 1987 рр. Горне поступила в Гендійську середню школу в Санднес, а її старший курс в 1988 році був проведений у Верхній середній школі Хінни у сусідньому Ставангері. Після закінчення середньої школи вона розпочала стажування з місцевим торговельним кооперативом. У 1990 році вона була офіційно сертифікована як м'ясник, цією професією займалася аж до 1996 року, коли вона перейшла на політику.

Політична кар'єра[ред. | ред. код]

Рання кар'єра[ред. | ред. код]

З середини 90-х років Горне була активним політиком, після місцевих виборів 1995 року була обрана членом виконкому муніципальної ради Сола. Вона також була членом окружної ради Руґаланну з 1999 по 2005 рік. Пізніше розповіла, що отримала цю посаду, внаслідок політики партії, що вимагала рендерну нерівність серед чиновників. Це поставило під сумнів її компетенцію, і з тих пір вона була затятим противником позитивної дискримінації[5].

Член Парламенту[ред. | ред. код]

На парламентських виборах 2005 року Партія прогресу добилася свого найкращого результату, отримавши ще дванадцять місць, що дозволило їй стати другою за величиною партією. У Рогаланді партія стала найбільшою, а Горне і Кетіл Солвік-Олсен потрапили в Стортинг (котрі обидва стануть чиновниками в тому ж кабінеті вісім років потому). Горне раніше, з 2001 року працювала заступником представника у Стортингу. Після обрання до парламенту була членом Постійного комітету з питань правосуддя.

Вона була переобрана на парламентських виборах 2009 року, яка знову побачила безпрецедентний виграш Партії «Прогрес». Під час другого терміну працювала членом Постійного комітету з питань сім'ї та культури. Вона була згодом переобрана на виборах 2013 року.

На посаді міністра дітей та рівності[ред. | ред. код]

16 жовтня 2013 року після поразки коаліції «Червоно-зелених» та створення кабінету Сольберги під керівництвом Консервативної партії Горне була призначена міністром дітей рівності, замінивши Інгу Марту Торкільдсену з соціалістичної лівої партії. Після її призначення, розробила програму, зосереджуючи увагу на скороченні встановлених урядом квот на відпустку батьків, а також збільшення так званої «грошової вигоди» (kontantstøtte), з тим щоб батьки могли тримати дітей вдома замість дитячого садка.

Також оголосила про відмову від сімейної політики свого попередника, заявивши, що зосередиться на зміцненні та захисті сім'ї, а також зниженні розлучень. Вона пояснила, що «захист сім'ї раніше був низьким пріоритетом, це те, що ми зараз зміцнимо»[6]. Закликала до введення американського звичаю проводити «нічне побачення» раз на тиждень, щоб зберегти шлюб. Вона заявила, що важливо знайти час, коли «батьки можуть бути просто коханцями»[7][8].

Ще до того, як її призначення було офіційним, її звинувачували в тому, що вона підтримує антигейські погляди, завдяки твітові, який вона написала в 2010 році. У ньому вона запитала: «Чи добре, що у дитячих садках читають гей-казки для маленьких дітей?». Цей твіт з'явився у відповідь на новину, в якій уряд підтримав виробництво та розповсюдження посібника, спрямованого на «розширення сексуальної ідентичності дитини» та включення сексуального різноманіття в освіту двох-, трьох- і чотирьохрічних дітей[9].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г д е ж и к https://www.stortinget.no/no/Representanter-og-komiteer/Representantene/Representantfordeling/Representant/?perid=SHK&tab=Biography
  2. а б Store norske leksikon — 1978. — ISSN 2464-1480
  3. https://www.stortinget.no/no/Representanter-og-komiteer/Representantene/Representantfordeling/
  4. а б Makt i første akt. Dagen.no (норв.). Архів оригіналу за 10 березня 2018. Процитовано 10 березня 2018.
  5. - Jeg ble kvotert inn i politikken. Jeg unner ingen den følelsen. VG (норв.). Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 10 березня 2018.
  6. Solveig Horne vil ha «date-night». Aftenbladet. Архів оригіналу за 11 березня 2018. Процитовано 10 березня 2018.
  7. Vil ha date-kveld i norske familier. Dagen.no (норв.). Процитовано 10 березня 2018.[недоступне посилання з липня 2019]
  8. Horne vil ha date-kveld i norske familier. VG (норв.). Архів оригіналу за 11 березня 2018. Процитовано 10 березня 2018.
  9. Familienes nye tjener. Dagen.no (норв.). Архів оригіналу за 10 березня 2018. Процитовано 10 березня 2018.