Лі Ченлян: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
142 байти додано ,  5 років тому
Немає опису редагування
Під час ексмпедиції коаліція Лі Ченляна, Гіочангі та його сина [[Такші]], і, можливо, Нікан Вайлана вступила в бій з Атаєм. Під час битви Гіочангі відмовився від союзу з Ченляном і твердо наполіг щоб той не втручався в їх з братом справи. Через це Лі вирішив, що вони збунтувалися і залишив колишніх союзників у самому розпалі битви. Після того як Атай був розбитий Нікай Вайланом, Гіочангі і Таксі були вбиті від руки Ченляна.
 
Такші був батьком [[Нурхаці]], якому судилося стати родоначальником [[Династія Пізня Цзінь|Пізньої Цзінь]], а пізніше — [[Династія Цін|Імперії Цин]]. Той твердо вирішив помститися за смерть батька та діда.
 
По відношенню до чжурчженів і решти племен, які жили північніше [[Велика Китайська стіна|Великої Китайської стіни]], Імперія Мін використовував політику [[Розділяй і володарюй|розділяй і володарюй]]. Вони робили все щоб варварські племена не об'єдналися в єдину політичну силу.
 
Нурхаци намагався вговорити Нікан Вайлая напасти разом з ним на Китай, але той відмовився. Через це перший вбив останнього.
 
Після цього, новий лідер чжурчженів звинуватив Лі Ченляна у вбивстві своїх предків і надіслав тому [[Сім жалобскарб|сім жалобскарг]]. Розпочалася війна новотвореної [[Династія Пізня Цзінь|Пізньої Цзінь]] і імперії Мін.
 
Лі Ченлян зійшов зі своєї посади у 70 років. Смерть спідкала його у 1615 році, у 89-річному віці.
 
== Родина ==
Лі мав дев'ять синів. П'ять з них: ([[Лі Жусун]], [[Лі Жучжень]], [[Лі Жучжан]], [[Лі Жубай]], та [[Лі Жумей]] стануть повноцінними генералами; Інші чотири — [[Лі Жуцзі]], [[Лі Жуву]], [[Лі Жугуй]] та [[Лі Жунань]] — їх помічниками.
 
99 568

редагувань

Навігаційне меню