Обговорення користувача:Haida

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Автоматично оновлюваний архів обговорення що це?


Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Фантастична осінь 2018 тощо[ред. код]

Haida вітаю, вже розпочалася реєстрація щодо участі у місячнику фантастики, що стартує у вересні, для участі в тематичнику запрошую зареєструватися на сторінці.--Yasnodark (обговорення) 13:31, 31 серпня 2018 (UTC)

@Haida: вітаю, нагадую, що сьогодні, 20 вересня, стартує офіційна частина фантастичного тематичника, сподіваюсь на вашу реєстрацію та внесок.--Yasnodark (обговорення) 14:42, 20 вересня 2018 (UTC)
@Haida: вітаю, пропозиція не зацікавила чи ви просто не звренули увагу? Не хочете приділити увагу перекладу кількох статей про фантастичні твори?--Yasnodark (обговорення) 13:28, 8 жовтня 2018 (UTC)
Так, звиняйте, трохи відволікся на інше. Звичайно приєднаюсь--Haida (обговорення) 13:35, 8 жовтня 2018 (UTC)

Цікаве про Азію[ред. код]

Tydzień Azji Południowo-Wschodniej.GIF
Подяка за участь у Тижні Південно-Східної Азії
Вітаю, Haida!
Ви, напевне, вже й забули, а я хочу подякувати Вам за участь у літньому Тижні Південно-Східної Азії. Ми тоді створили спільними зусиллями 72 нові статті, поліпшили 36 наявних статей, а також зробили кращими категоризацію, зв'язність та багато інших дрібниць. Дуже дякую за допомогу!
До речі, ще 7 днів триває дотичний до тематики Тиждень азійської кухні (раптом Ви не знали) й повним ходом насувається Місяць Азії 2018, де буде створено ще більше статей. Щоб і надалі підтримувати куточок Вікіпедії про Південно-Східну Азію в порядку, запрошую долучитися до нового вікіпроекту «Південно-Східна Азія» Наснаги Вам, пишіть ще!
--Brunei (обговорення) 18:22, 21 жовтня 2018 (UTC)
Дякую. Беру участь у Тиждні азійської кухні--Haida (обговорення) 12:25, 22 жовтня 2018 (UTC)

Доброго дня[ред. код]

Ось є дві статті: Хандан султан і Хандан Султан. Може об"єднаєте? Це, схоже, Ваша тематика. Дякую.--Білецький В.С. (обговорення) 09:38, 30 жовтня 2018 (UTC)

Археанактиди[ред. код]

Вітаю. Вами створена низка сторінок щодо представників цієї династії. Вони визивають у мене питання. Отже, це переклади, чи Ви самі ознайомились з джерелами? Дякую--SitizenX (обговорення) 14:19, 4 листопада 2018 (UTC)

  • Приєднуюсь до питання. Серед джерел вказані праці Дюкова та Шелова-Коведяева, однак там пишуть трохи про інше. І імен архонтів ніхто не згадує.--Venzz (обговорення) 20:01, 4 листопада 2018 (UTC)

Джерел дійсно практично немає. Перелік імен є в Эрлихмана В.В. Правители мира. Хронологически-генеалогические таблицы в 4 томах. Дійсно імена архонтів викликають сумніви, а дати правління неточіні. Втім вважаю, що розвиток Боспора десь відображання правління цих Археанактидів. Можна позначити, що імена архонтів Боспору після Археанакта є умовними.--Haida (обговорення) 08:22, 5 листопада 2018 (UTC)

тобто немає взагалі. Перісад /Пайрісад - ім'я радше варварське, до Спартокідів невідоме. Очікувати його від Археанактидів марно. Я не бачу сенсу в таких сторінках, але приймати рішення Вам. Дякую --SitizenX (обговорення) 08:45, 5 листопада 2018 (UTC)

Поставив на вилучення[ред. код]

Доброго вечора. Згідно правил, інформую, що я поставив на вилучення ваші статті про Археанактідів.--Venzz (обговорення) 21:02, 5 листопада 2018 (UTC)

А чим стаття Сагавр відрізняється від інших про Археанактідів?--Haida (обговорення) 06:03, 6 листопада 2018 (UTC)
Забув поставити шаблон, дякую.--Venzz (обговорення) 09:35, 6 листопада 2018 (UTC)

Японська тема[ред. код]

Вітаю! Ви японською володієте? --N.Português (обговорення) 14:24, 17 листопада 2018 (UTC)

На жаль, ні. Користуюст українськими перекладами, проте в них існують відмінності, що створює деякі складності. Якщо володіють японською радо прийму допомогу і поради.--Haida (обговорення) 14:28, 17 листопада 2018 (UTC)

Я звертався, бо був вражений кількістю помилок і нечоностей. Наведу кілька прикладів з вашої свіжої статті Фудзівара но Огуромаро:

  • ...призначено гьоке (імператорським секретарем)... — словники не знають такої посади. Якщо це 行幸— то це не посада, а «виправа (виїзд) імператора».
  • ...головою Правого крила імператорської гвардії — це не крило, а окрема «Права гвардія». Загалом їх 6.
  • ...увійшов до Гісейкану (вищої ради з вирішення державних завдань — в середині дайдзьокана). Ця «вища рада» — інститут 1869 року. Тут якась фундаментальна помилка, або непорозуміння.
  • після чого висадився на о. Хоккайдо, де завдав поразким місцевим еміші — він ніколи не був Хоккайдо; він воював у в районі префектури Міягі.

Я розумію, що вікіпедія відмовляється від відповідальності. Але ж персональна відповідальність лишається. Не гарно вводити в оману читачів. Якщо ви музикант, то треба знати ноти і власний інструмент. Те ж саме стосується історика: треба знати мови і тему. Інакше виходить дезінформація. --N.Português (обговорення) 11:58, 21 листопада 2018 (UTC)

Так, стосовно гьоке мабуть помилився - малося на увазі ґекі (зовнішній секреатр 外記). Стосовно гвардії - в різних джерелах називається «Праве крило придворної гвардії» або «Праве крило імператорської гвардії», «Праве крило особистої гвардії імператора». Стосовно гісейкану - він як й дадзьокан існував з періоду Нара. Лише функції були різні. Саме в період Нара і Хейан гісейкан фактично підмінив дадзьокан. З часів Мейдзі гісейкан перетворився на законодавчу раду. Стосовно дій на Хоккайдо - існує згадка, що він діяв проти едзо (так раніше називалося Хоккайдо за основним народом).--Haida (обговорення) 12:25, 21 листопада 2018 (UTC)
  • зовнішній секреатр 外記 — це не імператорський секретар (його власний писар), а секретар Великої державної ради. Огуромаро не займав такої посади в 765. Подивіться список його посад
  • в різних джерелах називається «Праве крило придворної гвардії»... — це не крила, це окремі гвардії. Якби це були «крила» існувало б три гвардії. Але їх було шість (六衛府), бо те, що ви називаєте «крилами» (праве-ліве), вважалися окремими гвардіями.
  • Нара і Хейан гісейкан фактично підмінив дадзьокан — це все рівно, що княжу раду великого київського князя називати «кабінетом міністрів». Гісейкан — установа ХІХ століття, він не існував у середньовіччі; жодні правові документи того часу не згадують такої інституції. У історіографії подекуди називають головних посадовців Великої державної ради гісейканами, а їхнє зібрання гісейканом, але це метафора, подібна до «кабінету міністрів» київських князів. Екстраполяція реалій ХІХ ст. на середньовіччя. P.S. Даджьокан — так само назва ХІХ століття. У середньовіччі — це дайджьокан; зрозумілою українською — «Велика державна рада».
  • існує згадка, що він діяв проти едзо — згадки є, але при чому тут Хоккайдо? Огуромаро ніколи не був там. Він воював у Міягі проти еміші (ті ж едзо) й повернувся звідти битий.

Повторюся, варто знати мови і тему. Хоча б для того, щоб фільтрувати джерела і бути обережним з формулюваннями. Інакше ви вільно чи невільно сприяєте поширенню хибної інформації. У добу фейків і симулякрів — це, звісно, дрібниця. Але хочеться вірити, що почуття внутрішньої відповідальності — не пустий звук. --N.Português (обговорення) 03:35, 22 листопада 2018 (UTC)

Селевк VII[ред. код]

Вітаю. Бачу ви написали статтю про цю персону. Але як я бачу, ви не дуже розбираєтеся у цій темі. Це гіпотетичний басилевс, котрого вигадав Брайан Кріт. Після статті Гувера, де він розкритикував гіпотезу Кріта. Про цього царя майже не згадують. Наразі стаття вводить читачів у оману, бо немає ні слова про його гіпотетичність.--Venzz (обговорення) 20:22, 7 грудня 2018 (UTC)

Добре виправлю--Haida (обговорення) 20:25, 7 грудня 2018 (UTC)

Дякую за участь у Місяці Азії![ред. код]

Wikipedia Asian Month Logo v2

Вітаю, Haida! Ви створили 4 чи більше статті, і тому отримаєте листівку з якоїсь країни Азії. З якої саме країни — це таємниця! Будь ласка, заповніть цю форму не пізніше, ніж 10 січня 2019. Зважте, що пошта з Азії може йти дуже довго, тож ваша листівка може прийти через місяць-два-три.

У формі ви вказуєте свою поштову адресу. Доступ до відповідей мають лише учасники міжнародної команди організаторів. Вони випадковим чином розподілять адреси між країнами, з яких надсилатимуться листівки, і передадуть конкретним відправникам. Усі персональні дані буде стерто після того, як листівки буде надіслано. Якщо у вас є проблеми з google-формою, ви можете надіслати свою адресу листом користувачеві Saileshpat.

Дякую за Ваш внесок! Щасливих редагувань ) -- Ата (обг.) 11:31, 20 грудня 2018 (UTC)

Олексій Комнін (співімператор)[ред. код]

Вітаю! У Вашій статті зазначено, що він був одружений «на Добронезі (яка отримала ім'я Ірина)», хоч у нас, наче, є стаття про неї і звати її інакше — Євпраксія Мстиславівна. Підкажете де поправити? З повагою, — Шиманський હાય! 10:20, 3 січня 2019 (UTC)

В деяких працях її називають Добронега, використовуючи прізвисько. Правильно звісно - Єврпаксія Мстиславівна.--Haida (обговорення) 10:25, 3 січня 2019 (UTC)

Тиждень Візантії[ред. код]

Вітаю, запрошу вас приєднатись до написання статей з історії Візантії Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Пропозиції/Візантійський тиждень --August (обговорення) 12:29, 12 січня 2019 (UTC)