Сполучення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Positional astronomy.svg

Сполу́чення — особливе розташування об'єкта Сонячної системи (здебільшого, планети) відносно Сонця так, що їх екліптичні довготи для земного спостерігача рівні[1]. У сполученні об'єкт візуально розташований на небі поряд із Сонцем. У разі сполучення Місяця можливі затемнення Сонця (якщо різниця екліптичних широт також мала).

Внутрішні планети Венера та Меркурій за один синодичний період двічі вступають у сполучення.

  • Якщо планета розташована між Землею і Сонцем, настає нижнє (внутрішнє) сполучення. У таких випадках зрідка можливе проходження планети над диском Сонця;
  • Якщо Сонце розташоване між планетою і Землею, сполучення називається верхнім (зовнішнім).

Парад планет у кінематографії[ред.ред. код]

  • У фільмі «2012» парад планет впливає на Сонце негативним чином, що призводить до жахливих катаклізмів на нашій планеті.
  • У фільмі Лара Крофт - розкрадачка гробниць парад планет має важливе сюжетне значення.
  • У мультиплікаційному фільмі Геркулес компанії The Walt Disney Company парад планет дозволяє Аїду звільнити титанів.
  • У 13 серії 3 сезону серіалу X-Files «Парад планет» (або «сизигії») дві дівчини, які народилися в один день, в який планети вишикувалися таким чином, що на подруг виявилася сфокусована вся енергія космічних сил і в них ніби вселився демон[2].
  • У фільмі «Чаклунське кохання» (Un Amour De Sorciere) парад планет є критичним моментом, до якого треба встигнути охрестити дитину, інакше вона назавжди потрапить під владу лихого чаклуна.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Конфігурації // Астрономічний енциклопедичний словник / За загальною редакцією І. А. Климишина та А. О. Корсунь. — Львів : ЛНУ—ГАО НАНУ, 2003. — С. 227. — ISBN 966-613-263-X, УДК 52(031).
  2. Сизигия (www.txf.ru)

Посилання[ред.ред. код]

Сатурн Це незавершена стаття з астрономії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.