Спуфінг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Cпуфінг або спуфінг-атака (англ. Spoofing attack) — в контексті безпеки мережі, це випадок, коли особа або програма маскується під іншу за допомогою фальсифікації даних, і тим самим отримує незаконну перевагу.

Спуфінг та TCP/IP[ред. | ред. код]

Більшість протоколів TCP/IP не забезпечені механізмами аутентифікації джерела або місця призначення повідомлення. Тому вони є вразливими до спуфінг-атак, якщо не вжито додаткових заходів безпеки у застосунках з метою перевірки хостів, які приймають та відправляють інформацію. Зокрема, IP spoofing та ARP spoofing, можуть використовуватись для атак «людина посередині» проти хосів у комп'ютерній мережі. Спуфінг атаки на основі протоколу TCP/IP можуть бути послаблені, якщо використовувати файєрвол з докладним аналізом пакетів або проводити ідентифікацію відправника та отримувача повідомлення.

GPS-спуфінг[ред. | ред. код]

Cпуфінг-атака, яка намагається обдурити GPS-приймач, широкомовно передаючи трохи більш потужний сигнал, ніж отриманий від супутників GPS, такий, щоб бути схожим на ряд нормальних сигналів GPS. Ці імітовані сигнали, змінені таким шляхом, щоб змусити одержувача невірно визначати своє місце розташування, вважаючи його таким, яке відправить атакуючий. Оскільки системи GPS працюють вимірюючи час, який потрібний для сигналу, щоб дійти від супутника до одержувача, успішний GPS-спуфінг вимагає, щоб атакуючий точно знав, де його мета — так, щоб імітуючий сигнал міг бути структурований з належними затримками сигналу. Спуфінг-атака починається, широкомовно передаючи трохи більш потужний сигнал, який вказує коректну позицію, і потім повільно відхиляється далеко до позиції, заданої атакуючим, тому що переміщення занадто швидко спричинить втрату сигнального блокування, і в цій точці спуфер стане працювати тільки як передавач перешкод.

29 липня 2013 студентами з університету Остіна, Техас, вдалося відхилити від курсу 213-футову яхту за допомогою методу GPS-спуфінга.[1]

Примітки[ред. | ред. код]