Степова зоря

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Степова зоря
Степова зоря.jpg

Тип тижневик
Мова українська
Формат A3

Засновано 1930
Засновник ПП «Редакція газети «СТЕПОВА ЗОРЯ» та трудовий колектив редакції газети
Головний редактор Ірина Ситнік
Головний офіс 52700, Дніпропетровська обл.,
смт Петропавлівка,
вул. Героїв України, 44.
Наклад 2 700 (2019 р.)
Передплатний індекс
(Укрпошта)

61712

facebook.com/stepovazorya/

«Степова зоря» — україномовне районне періодичне видання, громадсько-політична газета, що видається у смт Петропавлівка Дніпропетровської області.

Засновники газети  — приватне підприємство «Редакція газети «Степова зоря» та трудовий колектив редакції газети.

Редакторка та керівниця газети  — Ірина Сергіївна Ситнік. Наклад періодичного видання становить 2700 примірників. 

Газета друкується в першій міській друкарні міста Павлоград — ТОВ «Перша міськдрукарня» (вул.Степового фронту, 11А, м. Павлоград). Виходить щочетверга. Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: Серія: ДП №2232-970ПР

Історія[ред. | ред. код]

Історія «Степової зорі» почалася у 30-ті роки, на Петропавлівщині, з виходу виробничої газети «Ударник» сільськогосподарського підприємства «Зернорадгосп» (пізніше «Дніпрорадгосп») у селі Новоселівка.

Видавалась газета на одному листі, на двох сторінках, а її першим редактором та батьком став Скрипник Олексій Ілліч.

Пізніше газета мала наступні назви: «Зірка», «За більшовицький колгосп», «За більшовицькі колгоспи». З перших років існування у газеті працювали Лаврієнко Петро, Щербатенко Іван Панасович та Біневська Марія.

З 1939 року газета отримала статус районної та стала друкованим органом Петропавлівського РК КПУ та районної ради депутатів трудящих.

Починаючи з 1944-го року газета мала назву «Петропавлівська Зоря».

У сорокові роки до роботи у редакції долучилися Сапак Борис Савелійович, Шишкевич М. та Кравченко М.

У 50-х роках газета наповнювалась завдяки Лисенку В., Усову В. та Самохіну Євгену Григоровичу.

З 1963-го року газета отримала назву «Степова зірка». Редактором у ті часи був Пироженко Григорій Олексійович, який прийшов з обласної газети «Дніпровська Правда».

А вже звичну назву «Степова зоря» газета отримала у 1966-му році.

На початку 90-х «Степова зоря» змінила свій статус, ставши районною газетою Петропавлівської районної ради депутатів трудящих та колективу редакції.

На той час газетою займались Родякін Юхим Олексійович та Голубничий Ігор Пилипович.

16 січня 1999, у перше, світ побачила «Степова зоря» зверстана на комп’ютері. Раніше газета друкувалась у місцевій друкарні та версталась у ручну. Завдяки комп’ютерним можливостям інформація готувалась та подавалась набагато швидше, з’явилась можливість легко опрацьовувати фотознімки та зображення.

У 2000-му році під проводом головного редактора Геннадія Васильовича Волинкіна працювали журналісти Ліліана Волинкіна, Олексій Григорович Кавун, Геннадій Сергієнко, Аксьонова Світлана Павлівна.

Також у 2000-му газета заснувала Кубок «Степової зорі», за який вперше почали змагання футбольні команди Петропавлівського району.

2009-го року пішов з життя редактор та журналіст Геннадій Васильович Волинкін.

У 2010-му році «Степова зоря» стала комунальним підприємством.

З червня 2014-го року керівницею та головною редакторкою газети «Степова зоря» стала Ситнік Ірина Сергіївна – молода та амбітна журналістка.

У грудні 2018-го року було завершено реформування газети.

Засновником після реформування є приватне підприємство «Редакція газети «Степова зоря» та трудовий колектив редакції газети.

Реформування відбулося шляхом приватизації членами трудового колективу згідно із Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», який набув чинності 1 січня 2016 року, та мав на меті обмеження впливу органів державної влади та органів місцевого самоврядування на пресу. Процеси реформування мали завершитись до 31 грудня 2018 року.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела та посилання[ред. | ред. код]