Студентська (станція метро, Новосибірськ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Координати: 54°59′20″ пн. ш. 82°54′22″ сх. д. / 54.98889° пн. ш. 82.90611° сх. д. / 54.98889; 82.90611

Студентська
Загальні дані
Типколонна трипрогінна мілкого закладення
Кількість1
Типострівна
Формапряма
Довжина100 м
Ширина10 м
Дата відкриття28 грудня 1985 року
Архітектор(и)Питерский В.В.(рос.), Козляев В. Г.(рос.)
Інженер(и)-конструктор(и)Кожевников В. Н.(рос.),
Будівельник(и)ТЗ №33 «Новосибірськметробуд»
Виходи допр. Маркса, вул. Геодезична
Час відкриття06:00
Час закриття0:00
Мапа
Ленінська лінія
Заєльцовська
Гагарінська
ТЧ-1 Єльцовське
Червоний проспект
ССГ до Дзержинської лінії
Площа Леніна
Жовтнева
Річковий вокзал
Студентська
Площа Маркса
Площа Станіславського

«Студентська» (рос. Студенческая) — станція Ленінської лінії Новосибірського метрополітену. Знаходиться між станціями «Річковий вокзал» і «Площа Маркса».

Територіально станція розташовується в Ленінському районі Новосибірська на проспекті Карла Маркса, в середній його частині.

Введена в експлуатацію 28 грудня 1985 у складі 1-ї пускової ділянки першої черги з п'яти станцій. До кінця липня 1991 року, коли відкрилася станція «Площа Маркса», «Студентська» була кінцевою станцією Ленінської лінії.

Технічна характеристика

[ред. | ред. код]

Конструкція станції — колонна трипрогінна мілкого закладення. Проєкт станції: 17 пар колон, з кроком 6 метрів. Поверх квадратних колон, на всьому протязі перону, розташовані багатогранні залізобетонні балки. А на них лежить перекриття платформи.

Колійний розвиток

[ред. | ред. код]

За станцією, в сторону площі Карла Маркса, розташовані два відстійних тупика. У їх торці є лінійний пункт. Вони мають оглядові канави і дають змогу розмістити між головними коліями до чотирьох поїздів. Їх основне призначення — оборот і нічний відстій, а також технічне обслуговування поїздів. Спорудження тупиків пояснюється тим, що до пуску в липні 1991 року станції «Площа Маркса» дана станція була кінцевою.

Вестибюлі

[ред. | ред. код]

Проєкт станції передбачає два вестибюлі. Пересадок на інші станції проєктом не передбачено. З платформою вестибюлі з'єднуються маршовими сходами (висота від касового залу до платформи - 3,24 м).

Оздоблення

[ред. | ред. код]

Оздоблення виконано в строгому стилі. Для стін і колон платформи було використано мармур (саянський сорт [3]) світлих відтінків, що за задумом проєктувальників, має створювати «об'ємний простір — як символ світла науки і прагнення радянської молоді до знань, впевненості за майбутнє своєї країни». Стеля і балки пофарбовані в білий колір.

Посадкова платформа освітлюється люмінесцентними лампами, окремо з боків і в центральній частині. По центру перону лампи підвішені до стелі. Лампи бічного освітлення прикріплені збоку балок.

Ресурси Інтернету

[ред. | ред. код]