Сі-о-Се Поль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Міст Сі-о-Се Поль уночі

Сі-о-Се Поль (перс. سی وسه پل‎), поза межами Ірану також називається Міст Аллаверді-Хана — міст в іранському місті Ісфаган. Разом з мостами Поль-о-Шахрестан та Поль-е-Хаджу один з трьох мостів через річку Заяндеруд. Міст закрито для автотранспорту.

Історія[ред.ред. код]

Міст було споруджено в часи Сефевідів й вважається однією з найвидатніших архітектурних пам'яток цієї епохи. Міст побудовано 1602 року за наказом шаха Аббаса I Великого. Будівництвом керував канцлер шаха грузинського походження Аллаверді Хан Унділадзе.

Короткий опис[ред.ред. код]

Історична фотографія мосту, 1873
Міст у сутінках

Міст Сі-о-Се Поль є двоповерховим віадуком, спорудженим з цегли на кам'яних палях. Довжина — 290,4 м, ширина — 13,5 м. Відповідно до своєї назви (перс. Сі-о-Се = 33) міст має 33 арки. Міст накривають два ряди аркад. Широкі сходи ведуть до критих променад, що простяглися на всю довжину мосту.[1] На мосту була розташована велика чайхана. Первинно міст зсередини прикрашали фрески, але вони були видалені, оскільки ісламська традиція відкидає зображення людей та тварин.

До сьогодні на мосту в численних чайханах можна випити чаю або покурити кальян. Влітку річка Заяндеруд часто повністю пересихає.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Denis Wright Persien. — Zürich und Freiburg i. B. : Atlantis, 1970. — 115 с.

Посилання[ред.ред. код]