Віадук

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Віадук в селі Кровинка біля Теребовлі
Віадук
Віадук в селі Плебанівка біля Теребовлі
Віадук у Ворохті
Залізничний віадук між станціями Лавочне і Бескид

Віаду́к, віаду́кт, ваядук (від лат. via — шлях та лат. duco — веду) — міст на високих опорах через глибокий яр або ущелину.

Загальний опис[ред.ред. код]

Спочатку цим терміном позначалася римська дорога, що проходила над ущелиною та спиралася зазвичай на аркові опори. З часом цим терміном стала окреслюватись інженерна споруда для полегшення подолання перешкод рельєфу типа яру, долини, ущелини, іншої дороги або залізничної колії, крім водних перешкод. Для подолання водних перешкод служить міст.

Аркова конструкція надає такій споруді надзвичайної виразності. Іноді для подолання глибоких та широких перешкод використовуються багатоярусні конструкції віадуків.

В Західній Україні збереглися шість віадуків з залізничною колією — три в Тернопільській області- в селі Буцнів біля Тернополя та біля Теребовлі, в селі Кровинка і Плебанівка, у Ворохті (Івано-Франківщина) і два біля Лавочного (Львівщина).

Існує припущення, що два згадані віадукти за Ворохтою були збудовані римлянами під час війни з даками Траяном і набагато пізніше реконструйовані за часів перебування в складі Австрії. Відео про ці віадукти — http://www.youtube.com/watch?v=KuH4nlx6GQ0 http://www.youtube.com/watch?v=DVfcMZhVm0I

Найвідоміші віадуки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]