Танець на пілоні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Yoon Bo-mi at Pink Paradise concert, 30 May 2015 04.jpg

Танець на пілоні, танець на жердині, пілонний спорт (англ. pole dance, «пол денс»),  — вид спорту, який поєднує танець з гімнастичними вправами на пілоні (жердині). Танець на пілоні, визнаний видом фітнесу, який базується на аеробних та анаеробних вправах. Поєднує в собі елементи танцю та акробатичні трюки. В цих вправах жердина використовується як спортивний пристрій і тренажер.

Танець виконується на трьох рівнях:

  • високо на пілоні виконуються складні трюки.
  • навколо пілона — різноманітні обертання.
  • у партері — танцювальні елементи, що демонструють гнучкість та пластичність.

Танець на пілоні походить від китайської циркової акробатики (китайський цирковий пілон) та індійської йоги на жердині (Маллакхамб йога).

Цей стиль вже давно відокремився від стриптизу і став абсолютно самостійним жанром. Він сягнув як в артистичну, так і у фітнес індустрію, зробивши переворот, і давши шанс людям проявити себе без збитку для репутації і сім'ї.

StarrKneeHold2007.jpg

Найбільшого розвитку танець на пілоні досягнув в Європі, США та Австралії. Міжнародне пілонне танцювальне співтовариство росте з кожним днем, з 2003 року проводяться різноманітні міжнародні конкурси і чемпіонати. З метою відокремлення танцю на пілоні від стриптизу, а також для акцентування атлетизму та артистизму, правила таких змагань забороняють оголювати тіло, використовувати інтимні рухи та жести під час виступу конкурсанта. Зазвичай на змаганнях танець на пілоні поділяється на дві категорії: «artistic» («художній») та «fitness» («спортивний»). У першій, окрім трюків, важливу роль відіграє хореографія, образ, постановка танцю. У категорії «fitness» найбільше значення має фізична підготовка, складність елементів та чистота їх виконання.

Посилання[ред. | ред. код]