Танець на пілоні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Танець на пілоні, пол денс (англ. pole dance), танець на жердині, пілонний спорт — вид спорту, який поєднує танець з гімнастичними вправами на пілоні (жердині). Танець на пілоні, визнаний видом фітнесу, який базується на аеробних та анаеробних вправах. Поєднує в собі елементи танцю та акробатичні трюки. В цих вправах пілон використовується як снаряд, партнер та тренажер.

Танець виконується на трьох рівнях:

  • високо на пілоні виконуються складні трюки.
  • навколо пілона — різноманітні крутки (обертання).
  • в партері — танцювальні елементи, що демонструють гнучкість та пластичність.

Танець на пілоні походить від китайської циркової акробатики (китайський цирковий пілон) та індійської йоги на шесті (Маллакхамб йога).

Цей стиль вже давно відокремився від стриптизу і став абсолютно самостійним жанром. Він проник як в артистичну, так і у фітнес індустрію, зробивши переворот, і давши шанс людям проявити себе без збитку для репутації і сім'ї.

Найбільшого розвитку танець на пілоні досягнув в Європі, США та Австралії. Міжнародне пілонне танцювальне співтовариство росте з кожним днем, з 2003 року проводяться різноманітні міжнародні конкурси і чемпіонати. З метою відокремлення танцю на пілоні від стриптизу, а також для акцентування атлетизму та артистизму, правила таких змагань забороняють оголювати тіло, використовувати інтимні рухи та жести під час виступу конкурсанта. Зазвичай на змаганнях танець на пілоні поділяється на дві категорії: «artistic» («художній») та «fitness» («спортивний»). У першій, окрім трюків, важливу роль відіграє хореографія, образ, постановка танцю. У категорії «fitness» найбільше значення має фізична підготовка, складність елементів та чистота їх виконання.

Pole dance в Україні.[ред. | ред. код]

Попри те, що в Україні про pole dance дізналися порівняно недавно, він вже встиг завоювати прихильників. Навчитися танцювати на пілоні можна у фітнес-центрах та спеціалізованих школах танцю. В Центральній та Східній Україні танець на пілоні вже широко розповсюджений, а в Західній та Південній Україні він тільки розпочинає свою упевнену ходу.

Hа Заході створена Львівська федерація танцю та фітнесу на Пілоні (ФТФП) і діє Перша Львівська мережа спеціалізованих студій танцю на пілоні та повітряної акробатики Caramel Pole Dance, заснована у 2009 Оксаною Карамеліною — бронзовим призером Miss Pole Dance Ukraine 2011.

Оксана Карамеліна (Оксана Попик) — ініціатор руху Pole Dance у Львові та західному регіоні України, засновниця, методист та головний тренер Першої львівської студії танцю на пілоні Caramel Pole Dance, підготувала більше 30 практикуючих інструкторів танцю на пілоні високого рівня професіоналізму: фіналістів, переможців та призерів регіональних та Всеукраїнських змагань з пілонного спорту.

Також pole dance студії від мережі жіночих фітнес-клубів Ківі Фітнес; на Півдні діє декілька шкіл та студій, значна кількість їх сконцентрована в Одесі, однією з найбільших є Танцювальна фітнес-студія «Миндаль». А на національному рівні пол-денс представлений Всеукраїнською асоціацією танців та фітнесу на пілоні, метою якої є популяризація pole dance у системі танців та спорту країни.

В 2017 році на спортивну арену західного регіону України виходить новий гравець — студія танцю HardKim. Заснована Юлією Hard (Бородій) і Катериною Kim (Присяжна), звідки і назва студії. Вже протягом першого року існування — учні студї виборюють перші місця на всеукраїнських змаганнях.

Pole dance — створений для того, щоб вдосконалювати власне тіло.[ред. | ред. код]

Під час занять м'язи отримують відчутне навантаження, покращується гнучкість. Кардіо навантаження, що розігрівають м'язи та спалюють зайві калорії, виконуються разом з силовими елементами, які направлені на побудову гарного та міцного рельєфу. На заняттях по танцю на пілоні вчаться неймовірному розмаїттю трюків — крутки, виси, стійки на руках та інші акробатичні елементи.

Посилання[ред. | ред. код]

http://www.telegraph.co.uk/education/educationnews/7578896/Cambridge-Union-Society-to-teach-pole-dancing.html

Интервью с чемпионкой мира по танцу на пилоне Вардой: «В 30 лет я довольна собой больше, чем в 20» 17.02.2016 (рос.)

http://www.dailytelegraph.com.au/entertainment/meet-sexy-lulu-the-114-kg-pole-dancer/story-e6frewyr-1226216882348

http://focus.ua/society/134200

https://web.archive.org/web/20130522211540/http://www.mindal.od.ua/

http://caramelpoledance.com/

https://web.archive.org/web/20111002015732/http://myreport.com.ua/fotoreportazh_big/poledance-tanets-na-piloni.html

https://web.archive.org/web/20120102022725/http://myreport.com.ua/fotoreportazh_big/choloviky-na-piloni.html

http://tsn.ua/foto/konkurs-tantsiv-na-zherdini-v-buenos-airesi.html

http://pobeda.od.ua/news/pole-dance-v-odesse-iskusstvo-sport-stil-gizni-f-024103/

http://pobeda.od.ua/news/v-odesse-sostoyalsya-lyubitelskij-chempionat-po--024277/

http://odessa-sport.info/index.php?option=com_content&view=article&id=9511:sobytie-v-pole-dance-tolko-devushki&catid=8:-&Itemid=22