Тварини на війні (Меморіал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тварини на війні (Меморіал)
Animals in War east.jpg
Творець: Девід Бекхаус
Час створення: 2004
Матеріал: портлендський камінь, бронза
Жанр: публічне мистецтво
Зберігається: Гайд-парк, Лондон
CMNS: Тварини на війні (Меморіал) у Вікісховищі

«Тварини на війні» (англ. «Animals in War Memorial») — меморіал у Лондоні, присвячений пам'яті всіх тварин, які «служили і загинули в британських і союзницьких військах у війнах і конфліктах в усі часи». Меморіал знаходиться в Brook Gate, на шосе Park Lane і межує з лондонським Гайд-парком. Меморіал створив англійський скульптор Девід Бекхаус. Комплекс був відкритий 24 листопада 2004 року принцесою Анною.

Історія[ред. | ред. код]

Меморіал був натхненний книгою Джіллі Купер "Тварини на війні", і став можливим завдяки спеціально створеному фонду розміром 1 400 000 фунтів стерлінгів, що приймав громадські пожертви, а Купер була однією з довірених осіб. Пам'ятник складається з вигнутої стіни з портлендського каменю розміром 16,8 м на 17,7 м, яка символізує арену війни та прикрашена зображеннями різних тварин, поряд просуваються вгору по сходах два тяжко навантажених бронзових мула, з іншого боку стіни бронзові кінь та собака, що оглядається у пошуках свого господаря.

Підписи[ред. | ред. код]

Під заголовком "Тварини на війні", меморіал має два окремі написи, перший говорить:

"Цей пам'ятник присвячений всім тваринам які служили і загинули разом з англійськими і союзними військами в війнах і походах в усі часи.

Другий, більш короткий, але більшого розміру, просто читається: "У них не було вибору".

На задній частині або за межами меморіалу є такі слова:

"Багатьох і різних тварин використали для підтримки британських і союзних військ у війнах і походах протягом століть, і в результаті загинули мільйони. Від голуба до слона, вони всі грають важливу роль в кожному регіоні світу у справи людської свободи. Їх внесок не повинен бути забутий".

Галерея[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Зовнішні посилання[ред. | ред. код]