Теракт над Локербі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Меморіал загиблим під час теракту над Локербі

Теракт над Локербітерористичний акт, у результаті якого 21 грудня 1988 року над шотландським містом Локербі був підірваний літак Боїнг-747-121 авіакомпанії PanAm. Від вибуху у загальній кількості загинуло 270 людей, серед них пасажири, екіпаж і мешканці міста на місці падіння літака. Після тривалого слідства були висунуті звинувачення у скоєнні цього злочину проти працівників лівійських спецслужб. За результатами судового рішення Лівія погодилася виплатити компенсацію родичам постраждалих.

Обставини трагедії[ред.ред. код]

21 грудня 1988 року літак Боїнг 747 авіакомпанії PanAm виконував регулярний рейс з Лондону до Нью-Йорку і під час польоту над шотландським містом Локербі вибухнув і впав на землю. У результаті загинуло 259 людей на борту літака і 11 на землі.

У листопаді 1991 року після трьох років слідства Державний департамент юстиції Шотландії висунув звинувачення у скоєнні цього злочину проти двох агентів лівійської розвідки: Абдельбассет Алі аль-Меграхі і Аль Аміна Халіфа Фімаха. Після того, як Лівія відмовилася видати підозрюваних, Радою Безпеки ООН були введені міжнародні санкції проти Лівії. Після тривалих переговорів у квітні 1999 року Лівія погодилася видати двох підозрюваних для проведення судового засідання у Нідерландах, згідно із законами Шотландії. Після 9 місяців судового розгляду, один з обвинувачених, Абдельбассет Алі аль-Меграхі був визнаний винним і засуджений до довічного ув'язнення, інший підозрюваний був виправданий. 20 серпня 2009 року у зв'язку з тяжким захворюванням на рак, аль-Меграхі був звільнений і йому було дозволено повернутися на батьківщину.

За результатами суду продовжилися переговори з Лівією стосовно компенсації постраждалим під час теракту. Режим Каддафі визнав свою відповідальність в організації вибуху над Локербі, однак погодився виплатити компенсацію постраждалим у розмірі 10 мільйонів доларів для кожної родини тільки після зняття санкцій проти Лівії.

Джерела[ред.ред. код]

Бомба Це незавершена стаття про тероризм.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.