Теренція Варрона

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Теренція Варрона
Народилася 98 до н. е.(-098)
Ancient Romans[d]
Померла 4(0004)
Громадянство Стародавній Рим
Діяльність політик
Рід Теренції
Чоловік Марк Туллій Цицерон
Гай Саллюстій Крісп
Марк Валерій Корвін Мессала
Діти Туллія Цицероніс
Марк Туллій Цицерон Молодший

Теренція Варрона (*Terentia, 98 до н. е. —4) — громадський та політичний діяч пізньої Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походила з впливового роду нобілів Теренцієв. Була родичкою вченого Марка Теренція Варрона. Отримала у спадок від батьків маєтки, що давали прибуток 80 тисяч сестерціїв на рік. У 79 або 76 році до н. е. вийшла заміж за Марк Туллія Цицерона. Активно допомагала своєму чоловікові у громадянських та політичних справах. Також керувала усіма господарськими робота, використанням спільного майна.

Під час заслання Цицерона у 58 році до н. е. на схід Теренція домагалася повернення його, організовувала сенаторів й прихильників свого чоловіка, щоб дати останньому можливість відновити політичну кар'єру. Значною мірою завдяки клопотання Теренції у 57 році до н. е. Цицерон повертається до Риму.

Під час громадянської війни між Гаєм Цезарем та Гнеєм Помпеєм Теренція залишається у Римі, де займається збереженням родинного майна, керує фінансами. Така самостійність дружини все більше викликає невдоволення Цицерона. Зрештою вони розлучаються у 46 році до н. е. Після завершення громадянської війни у 44 році вона виходить заміж за Гая Саллюстія. Але у 35 році до н. е. овдовіла. Незабаром вийшла заміж за Марка Мессалу, але швидко розлучилася. З цього часу не втручалася у політичні справи, займаючись благочинністю. Померла у 4 році н. е.

Родина[ред.ред. код]

1. Чоловік — Марк Туллій Цицерон

Діти:

2. Чоловік — Гай Саллюстій Крісп

3. Чоловік — Марк Валерій Корвін Мессала

Джерела[ред.ред. код]

  • Salisbury, Joyce E. Encyclopedia of women in the ancient world. Santa Barbara, Calif.: Abc-Clio, 2001