Торкі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Місто Торкі

Торкі́ (англ. Torquay) — місто на південному узбережжі Англії у графстві Девон. Простягнулося уздовж берега затоки Торбей, практично одне місто з сусіднім Пейнгтоном. В XIX столітті було модним морським курортом, через свій клімат отримало прізвисько Англійської Рив'єри.

Торки — найбільший із трьох південно-західних курортів Англії, які разом називають Торбей. Завдяки Гольфстріму у Торбею незвичайно м'який клімат, 35 км берегової лінії з пальмами, соснами, кипарисами.

Торки, розташоване у гарному місці — області мальовничих сіл, зелених ланів, крутих пагорбів і гарних берегів з безліччю бухт. Місто побудоване на семи пагорбах із грандіозними панорамними видами над бухтою. Дерева процвітають у місті Торки, що має саму теплу зиму й чудовий літній клімат у Великій Британії. Море, вітрила й човни — важлива частина життя в Торки. Міжнародна пристань і стара гавань — зараз це стоянка для розкішних спортивних і прогулянкових яхт. Торки — сучасний курорт зі стилем і елегантністю минулого. Найвідоміший уродженець міста — Агата Крісті.

Посилання[ред. | ред. код]

Історія

Примітки[ред. | ред. код]