Трейлер (кінематограф)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Тре́йлервідеоролик, який складається з коротких і зазвичай найбільш видовищних фрагментів фільму для його анонсування або реклами. Відеоряд з незв'язаних фрагментів і сцен за принципом калейдоскопа іноді змінюються дуже швидко: більше справляють враження на глядача, ніж залишають осмислене уявлення про фільм.

Термін застосовується і по відношенню до комп'ютерних ігор.

Інколи тривалі трейлери є не беззв'язковим набором кадрів, а створюються як невеликі сюжетні історії, в яких діалоги з фільму чергуються з видовищними моментами і спецефектами. Відеоряд супроводжується голосовими або текстовими коментарями, які розповідають зав'язку сюжету.

У деяких трейлерах використовується спеціальний відеоматеріал, знятий виключно в рекламних цілях і не використано у фільмі. Однією з найвідоміших кінострічок, для якої був випущений такий трейлер, є фільм «Термінатор 2: Судний день». Для реклами цього блокбастера було створено ексклюзивні дорогі спецефекти. Одним з найвідоміших спеціально відзнятих трейлерів є рекламний ролик до фільму «Психо», в якому режисер Альфред Хічкок проводить для глядачів екскурсію по мотелю «Бейтс» і у фіналі заходить у ванну кімнату . Підійшовши до сумнозвісного душу та ведучи спокійну розповідь, Хічкок несподівано зриває завісу, за якою Віра Майлз видає несамовитий крик.

Див. також[ред.ред. код]