Трейлер (кінематограф)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Тре́йлер — комерційний вид реклами, початково для майбутніх фільмів у вигляді відеоролика, який складається з коротких і зазвичай найбільш видовищних уривків фільму для його анонсування або реклами. Відеоряд з незв'язаних уривків і сцен за принципом калейдоскопа іноді змінюються дуже швидко: більше справляють враження на глядача, ніж залишають осмислене уявлення про фільм.

Термін застосовується також до комп'ютерних ігор, музики.

Інколи тривалі трейлери є не беззв'язковим набором кадрів, а створюються як невеликі сюжетні історії, в яких діалоги з фільму чергуються з видовищними моментами і спецефектами. Відеоряд супроводжується голосовими або текстовими коментарями, які розповідають зав'язку сюжету.

У деяких трейлерах використовується спеціальний відеоматеріал, знятий вийнятково з рекламною метою і не використано у фільмі. Однією з найвідоміших кінострічок, для якої був випущений такий трейлер, є фільм «Термінатор 2: Судний день». Для реклами цього блокбастеру було створено ексклюзивні дорогі спецефекти. Одним з найвідоміших спеціально відзнятих трейлерів є рекламний ролик до фільму «Психо», в якому режисер Альфред Гічкок проводить для глядачів екскурсію по мотелю «Бейтс» і у фіналі заходить у ванну кімнату. Підійшовши до сумнозвісного душу та ведучи спокійну розповідь, Гічкок несподівано зриває завісу, за якою Віра Майлз видає несамовитий крик.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • AWFJ Opinion Poll: All About Movie Trailers. AWFJ. 9 травня 2008. 
  • Hardie, Giles (11 жовтня 2011). Misleading trailer leads to law suit. Sydney Morning Herald. 
  • Voigt, Kati (2013). Becoming Trivial: The Book Trailer. Culture Unbound 5 (4): 671–689. doi:10.3384/cu.2000.1525.135671. 

Посилання[ред. | ред. код]

  • (англ.)2011 TFI Awards. 2011 Film Informant Awards. The Film Informant. Архів оригіналу за 17 липня 2012. Процитовано 23 січня 2012.