Турбіна Ніка Георгіївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ніка Георгіївна Турбіна (17 грудня 1974, Ялта, Кримська область, Українська РСР — 11 травня 2002, Москва, Росія) — українська російськомовна, згодом російська поетеса, яка у віці 9 років прославилась власною поезією на весь Радянський Союз.

Біографія[ред. | ред. код]

Народилася в творчій сім'ї. В дитинстві страждала на астму і, за свідченнями рідних, практично не могла спати. В чотирирічному віці почала придумувати вірші, які записувала її мати і бабуся. Її поетичний талант зацікавив поета Євгенія Євтушенка, котрий ввів дівчинку в поетичні кола Москви. Завдяки його підтримці Ніка поїхала на поетичний фестиваль в Венецію і здобула там головний приз — «Золотого лева». В цей час вийшла її перша поетична збірка «Черновик». В 1989 році знялася в фільмі режисера Шахмалієвої «Це було біля моря».

В 16 років познайомилася з 76-річним швейцарським професором-психіатром, стала його цивільною дружиною і виїхала в Швейцарію, та через деякий час повернулася додому. Вона намагалася вчитися у ВГІКу в майстерні Армена Джигарханяна, потім — в інституті культури, але так і не змогла знайти себе в дорослому житті. Знімалася в «Плейбої», спробувала запустити телепроект про самовбивць-невдах. Вживала алкоголь. Кілька разів намагалася покінчити життя самогубством; остання спроба 11 травня 2002 року закінчилася її смертю. Похована на Ваганьківському кладовищі.

Твори[ред. | ред. код]

  • Збірка рос. «Черновик»
  • Збірка рос. «Ступеньки вверх, ступеньки вниз…»

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]