Тіруваллувар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тіруваллувар
Статуя Тіруваллувара
Народився невідомо
Помер невідомо
Країна  Чола
Діяльність поет, філософ
Знання мов тамільська і Old Tamild
Конфесія індуїзм, Джайнізм і буддизм
У шлюбі з Ваашукі Амаіяр

Тіруваллувар (*திருவள்ளுவர், між II ст. до н. е. та VIII ст. н. е.) — тамільський поет та філософ, автор визначної праці «Тіруккурал» (священної книги тамілів).

Життєпис[ред. | ред. код]

Стосовно місця народження існують суттєві розбіжності: за однією версією народився у м. Мадурай або поблизу нього, за іншою — Нагерсойл (кінцева частина Індостану), ще однією — м. Майлопур (територія сучасного м.Ченнай). Щодо дати народження також немає чітких даних: між II ст. до н. е. та VIII ст. н. е. У будь-якому разі він вторив при дворі правителів держави Панд'я, які були великими прихильниками тамільської мови. Єзгадки, що мешкав при дворі Уккіри Перувалуді, а тмоу ймовірно його діяльність відноситься до I ст. н.е. За своїм віруванням належав до джайнізму.

Творчість[ред. | ред. код]

Єдиними відомим твором є «Тіруккурала» («Священні курали») — збірка з 1330 куралів (віршів певного метричного зразка) — віршованих афоризмів. Збірка складається з 3 частин, що відповідають 3 традиційним цілям життя стародавнього індуса: дхармі, артхі та камі. Кінцева мета — мокша (звільнення душі від матеріальних бажань), тобто кола перероджень, не відображена в «Курале», так як, створюючи свої афоризми, автор насамперед мав на увазі мирянина.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Kanakasabhai (1997). The Tamils Eighteen Hundred Years Ago. Asian Education Service. p. 138. ISBN 81-206-0150-5.

Література[ред. | ред. код]

Тіруваллувар. Тіруккурал // Зарубіжна література: Матеріали до вивчення літератур зарубіжного Сходу: Хрестоматія / Упор. Л. В. Грицик. — Київ : ВПЦ «Київський університет», 2006. — С. 247.