Тіруваллувар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Тіруваллувар
திருவள்ளுவர் சிலை.JPG

Статуя Тіруваллувара
Народився невідомо
Помер невідомо
Діяльність поет, філософ
Дружина Ваашукі Амаіяр
s: Роботи у Вікіджерелах
q: Висловлювання у Вікіцитатах
CMNS: Медіафайли на Вікісховищі

Тіруваллувар (*திருவள்ளுவர், дати народження й смерті не відомі ) — тамільський поет та філософ, автор визначної праці «Тіруккурал» (священої книги тамілів).

Життєпис[ред.ред. код]

Стосовно місця народження існують суттєві розбіжності: за однією версією народився у м. Мадурай або поблизу нього, за іншою — Нагерсойл (кінцева частина Індостану), ще однією — м. Майлопур (територія сучасного м.Ченнай). Щодо дати народження також немає чітких даних: між II ст. до н. е. та VIII ст. н. е. У будь-якому разі він вторив при дворі правителів держави Панд'я, які були великими прихильниками тамільської мови. За своїм віруванням належав до джайнізму.

Творчість[ред.ред. код]

Єдиними відомим твором є «Тіруккурала» («Священні курали») — збірка з 1330 куралів (віршів певного метричного зразка) — віршованих афоризмів. Збірка складається з 3 частин, що відповідають 3 традиційним цілям життя стародавнього індуса: дхармі, артхі та камі. Кінцева мета — мокша (звільнення душі від матеріальних бажань), тобто кола перероджень, не відображена в «Курале», так як, створюючи свої афоризми, автор насамперед мав на увазі мирянина.

Джерела[ред.ред. код]

  • Kanakasabhai (1997). The Tamils Eighteen Hundred Years Ago. Asian Education Service. p. 138. ISBN 81-206-0150-5.