Українська мова та література (газета)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Українська мова та література — всеукраїнська часопис, який видає видавництво «Шкільний світ» з 1 вересня 1996 року і дотепер. Часопис призначений для вчителів та викладачів української мови і літератури, які працюють у всіх ланках системи освіти України. Ідею цього видання можна сформульовати так: «вчителі для вчителів». Це було перше недержавне видання для вчителів української. За роки виходу на шпальтах видання було надруковано більше 7000 статей.

Історія[ред. | ред. код]

Вихід у 1996 році «Української мови та літератури» було спрямовано на то, щоб закрити чисельні білі плями у викладанні рідної мови і літератури, а також оперативно надати інформацію, яка була спаплюжена радянською ідеологією. Першим редактором видання стала Галина Ярмолюк.

Загальна інформація[ред. | ред. код]

Можна бути поліглотом і спілкуватися щодня кількома різними мовами, але рідну мову, яку засвоюєш від батьків, — забути неможливо. І навіть якщо ви говоритимете з акцентом, фразеологізми «язиката Хвеська» чи «видно пана по халявах» не вийдуть із вашого щоденного вжитку.

Газета виходить уже більше 20 років і радує своїх читачів цінними матеріалами: чи то уроки, чи то виховні заходи, чи то статті мово- та літературознавчого характеру.

«Розмовляй українською!», «Переходь на українську» — скандують білборди, тому на вчителів української мови та літератури покладаються важливі завдання щодня підтверджувати і доводити самобутність та престиж української мови.

Часопис виходить два рази на місяць, розповсюджується виключно за передплатою через Каталог Укрпошти. Передплатний індекс 40140. Має власну бібліотечку книжок («Українська мова та література. Бібліотека»). Виходить за підтримки МОНУ та НАПНУ.

Посилання[ред. | ред. код]