Управління інформацією про продукт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Управління інформацією про продукт (від англ. Product information management, скор. PIM) — управління інформацією, що необхідна для маркетингу та продажу продуктів через канали дистрибуції. При використанні цього терміну, в більшості випадків мається на увазі система управління — програма чи застосунок.

В електронній комерції це поняття почало набирати обертів приблизно в 2003 році, разом з тим, як інтернет-магазини ставали все популярнішими[1].

Головний набір даних про продукт може використовуватися для подачі інформації в ЗМІ, наприклад, на вебсайти, друковані каталоги, ERP-систем і т. ін. PIM-системам, як правило, потрібна підтримка декількох географічних точках, багатомовний даними, а також ремонт і модифікація інформаційних продуктів у централізованому каталозі. Інформація може бути розкидана по всіх департаментах і належати співробітникам або системам, а не бути доступною централізовано; дані можуть зберігатися у різних форматах, або бути доступними лише у формі друкованої копії. Інформація може знадобитися для детального опису товарів із цінами або розрахунку вартості перевезень. PIM являє собою рішення для централізованого, незалежного від середовища зберігання даних, а також ефективного збору, керування, виправлення та виведення даних.

Синоніми та споріднені терміни[ред. | ред. код]

Можна знайти ряд інших термінів, які схожі або є синонімами в значенні, зазвичай з'являється з інших областей. До них належать:

  • Управління даними про продукт(англ. Product data management, PDM) є похідним від поняття управління інженерними даними (EMD), що позначає систем для ефективного управління розробки продуктів даних та координації виробничих процесів. Термін використовується в основному в області систем автоматизованого проектування.
  • Управління товарними ресурсами (англ. Product resource managemen, PRM) використовуються деякими постачальниками програмного забезпечення як синонім ПІМ (управління інформацією про продукт), а також управління вмістом продукту (PCM), в основному популярний як термін в Англії і у Франції.
  • Управління життєвим циклом продукту (PLM-системи) відноситься більше до стратегії управління, ніж до конкретної ІТ-технологій, мета якої полягає у оптимізації життєвого циклу товарів за допомогою збору та аналізу товарних даних, отриманих з плином часу.
  • Управління медіа-активами (англ. Media asset management, MAM) відноситься до управління неструктурованим мультимедійних об'єктів, таких як зображення, графіки і презентацій, а також 'мета-дані' (дані про дані). Термін використовується в основному в медіа-бізнесі.
  • Крос-медіа видавнича діяльність (БМР) виходить з друку і рекламної індустрії, посилаючись на узгоджене використання декількох медіа, доповнюючи один одного. Це також означає повторне використання окремих структурних елементів, таких як текст, зображення або графіки в різних ЗМІ.

Зв'язок з ECM-системами[ред. | ред. код]

Управління корпоративним контентом (англ. Enterprise content management)- це загальний термін, що охоплює технології, методи та інструменти для збирання, зберігання, архівування, візуалізації та створення електронного контенту. Відмінність є між чотирма окремими підрозділами.

Системи управління документами (англ. Document Management Systems) залучаються для архівації, а управління даними про продукти (PDM) включає в себе управління структурованими, технічними даними для діаграм та списків. Системи управління контентом (CMS) є більш комерційно орієнтованими та створюють основу для управління знаннями або надання інформаційних послуг через управління неструктурованим вмістом. Системи управління інформацією про продукти (PIM) використовуються для керування структурованими даними в бізнес-контексті для подачі в будь-який канал збуту, від електронних каталогів і онлайн-магазинів до друкованих каталогів .

Провідні розробники PIM[ред. | ред. код]

RnR Market, інша незалежна компанія з дослідження технології, в своєму звіті 2016 року «Product Information Management Market»[2] визначила основних розробників: Adam Systems, Multichannel Agility, IBM, Informatica, InRiver, Oracle, Pimcore, Riversand, SAP AG, Stibo Systems.[3]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. What is Product Information Management?. www.ecommercewiki.org (англійською) . Архів оригіналу за 29 липня 2017. Процитовано 29 липня 2017.
  2. RnR Market Research (10 травня 2016). Product Information Management Market - 25.3% CAGR Forecast to 2021 (англійською) . PR Newswire. Архів оригіналу за 8 серпня 2017. Процитовано 8 серпня 2017.
  3. Товарный каталог большого ИМ. studio370.com.ua (російська) . 13 липня 2017. Архів оригіналу за 28 липня 2017. Процитовано 28 липня 2017.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Thomas Lucas-Nülle: Product Information Management in Deutschland. Marktstudie 2005
  • The Forrester Wave™: Product Information Management Solutions, Q4 2016 report