SAP AG

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
SAP AG
Тип Aktiengesellschaft
ISIN: DE0007164600
NYSESAP
FWB: SAP
Заснування Вайнхайм, Німеччина, 1972
Засновник(и) Dietmar Hopp
Hans-Werner Hector
Hasso Plattner
Klaus E. Tschira
Claus Wellenreuther
Штаб-квартира Німеччина Німеччина: Вальдорф
Територія діяльності всесвітня
Ключові особи Білл МакДермотт (Co-CEO, Global Field Operations)
Джим Хагманн Снабе (Co-CEO, Business Solutions & Technology)[1]
Галузь Виробництво програмного забезпечення
Продукція ERP-системи
Валовий дохід 10.671 млрд. (2009)[2]
Операційний прибуток 2.640 млрд. (2009)
Чистий прибуток 1.787 млрд. (2009)
Активи 13.863 млрд. (2009)
Власний капітал 8.574 млрд. (2009)
Співробітники 47 578 (2009)
Дочірні компанії Business Objects, SuccessFactors, Ariba, Concur Technologies, Fieldglass і KXEN
Сайт sap.com

SAP AG (ISIN: DE0007164600, FWB: SAP , NYSESAP) — німецька корпорація — розробник програмного забезпечення та надавач послуг консалтингу, яка виробляє корпоративне програмне забезпечення та забезпечує підтримку програм для компаній будь-якого розміру в усьому світі. Штаб-квартира у Вальдорфі, Німеччина, з регіональними відділеннями по всьому світу. SAP є найбільшим розробником корпоративного програмного забезпечення в Європі і четвертим за величиною розробником корпоративного програмного забезпечення у світі з 2009 року.[3] Найвідомішим продуктом компанії SAP є її програмне забезпечення для планування ресурсів підприємства (SAP ERP).

Ознаками, що характеризують цей продукт є такі: велика функціональність; інтеграція всіх бізнес-процесів підприємства; модульний принцип побудови, як дозволяє ізольоване використання окремих компонент систем або їх комбінації, якщо це необхідно з точки зору виробничо-економічних умов; розвинута система звітності, в якій кожна операція потрапляє до різних видів звітності; незалежність продукту від конкретної галузі; відкритість, можливість формування власних програмних продуктів в середовищі системи; підтримка різних мов; доступ в систему протоколюється відповідно до прав користувача; сучасні технологічні підходи на базі архітектури клієнт-сервер; система налаштовується засобами, що доступні користувачу, до конкретних особливостей підприємства, зміни можливі протягом всього часу експлуатації продукту.

Коротка характеристика компонентів системи[ред.ред. код]

SAP R/3 включає в себе такі основні модулі: FI, AM-AA, CO, MM, SD, PP.

FI — система фінансового обліку та звітності:

 • бухгалтерія основних видів обліку, плани рахунків, історія змін по рахункам, дані про обороти по рахункам за кожний звітний період, по кожному підрозділу у внутрішній та закордонній валютах, закриття фінансового року, автоматична переоцінка балансових рахунків в іноземних валютах, формування головної книги і стандартних звітів для бухгалтерії;
 • бухгалтерія дебіторів та кредиторів;
 • сервісні функції — реорганізація основних даних, перенесення сальдо.

AM — AA — облік основних засобів - основні дані, майно підприємства за класами основних засобів, бухгалтерський облік зносу засобів, списання основних засобів, надходження і переміщення основних засобів за підрозділами підприємства, податковий облік основних засобів.

CO — контролінг, облік витрат по місцях їх виникнення, за видами витрат, розподіл і розкладка витрат за планом і фактом (розрахунок планового та фактичного тарифу).

ММ — управління матеріальними потоками:

 • закупівлі, формування та обробки замовлень на поставку;
 • рух матеріалів, фактурування, оцінка матеріалів;
 • автоматичне оперативне формування прибуткових ордерів на основні матеріали та актів на ресурси, виставлення рахунок-фактур для ресурсів.

SD — збут:

 • формування основних даних клієнта з боку функцій збуту;
 • ведення контрактів та торговельних замовлень, формування цінової політики по клієнтам в різних валютах;
 • створення класифікатора матеріалів на готову продукцію.

PP — планування виробництва.

 • в рамках даного модуля виконується планування потреб в матеріалах, формування планових і технологічних замовлень, оперативне ведення витрат матеріалів на технологічні замовлення, облік виробництв, формування оперативних розрахунків;
 • оперативне формування аналітичних звітів.

Дворівнева структура інформаційної бази (верхній рівень — сервери бази даних та програм; нижній рівень — клієнтські місця, розташовані в підрозділах та відділах підприємства), дозволяє забезпечити оперативність та достовірність інформації, що вводиться, на підставі якої формуються показники для оперативного прийняття рішень з управління бізнес-процесами підприємства.

Примітки[ред.ред. код]

 1. Factbox: McDermott, Snabe take helm of software giant SAP // Reuters, 8 лютого 2010 (англ.)
 2. SAP Investor Relations (2009-09-01). Annual Report 2009, Financial Highlights. SAP.com. SAP AG. Архів оригіналу за 2013-07-08. Процитовано 2009-10-07.  (англ.)
 3. http://www.softwaretop100.org/global-software-top-100-edition-2009 (англ.)

Посилання[ред.ред. код]

Компанії Німеччини Це незавершена стаття про компанію або підприємство Німеччини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.