Файл:Герб Чернівецького району (проєкт).png

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Повна роздільність(1044 × 1240 пікселів, розмір файлу: 1,16 МБ, MIME-тип: image/png)

Опис файлу[ред. | ред. код]

Опис Малий герб – це щит розтинний навпіл (поділений вертикально) на дві частини. Ліва частина (з точки зору геральдики – права частина) щита синього кольору – що символізує вірність, чесність, шляхетність, лицарські чесноти, бездоганність. Права частина (з точки зору геральдики – ліва частина) червоного кольору – що символізує великодушність, мужність, відвагу, сміливість.

В центрі щита голова в анфас тура (дикого бика) чорного кольору з червоним язиком – як символ праці, терпіння та родючості. Над головою між рогами та з обох боків 3 шістікутні зіркі золотого (жовті) кольору. Над щитом закрита корона великого герцога – як дань історії, що в минулому Буковина була піднята у 1849 до статусу великого герцогства.

Так само в менш офіційних випадках малий герб може використовиватись без порушеня закону про символику щит без корони, а також в графичному чорно-білому зображенні (із дотриманням норм гералдики та вексилології).

Великій герб – щит малого герба (без корони). Навколо щита золотий (жовтий) вінок із букових гілок, з'єднаних синьо-червоною стрічкою, що відтворює барви прапора Чернівецького району. Бук для Буковини характерний символ. (Як для словаков липа чи для канадцев клен; як на сучасному гербі області).

Оскільки територія району не співпадає повністю з територію історичної Буковини, то великий герб доповнений з щитами гербів інших історичних земель.

А саме:

⦁ З лівого боку (з правого боку, з точки зору геральдики) щит малого герба м. Чернівці. Герб міста складається з геральдичного щита, на якому розміщена відкрита мурована брама з сімома зубцами. Над ними, в два ряди, вісім (по чотири в ряд) вмурованих каменів; посеред відкритої брами розміщено державний герб України — фігуральний тризуб. Під брамою дві перехрещені лаврові гілкі, перев'язані жовто-синіми стрічками. Як символ міста яке дало назву району та області, а також як історичного, культурного, економічного, політичного та адміністративного центру (як і на сучасному гербі області). Також, додатково як символ що до складу області входить лише північна (чернівецька) частина Буковини, на відміну від південної (сучавскої) частини.

⦁ З правого боку (з лівого боку, з точки зору геральдики) щит малого герба м. Хотин. Герб являє собою червоно-лазуровий щит іспанської форми. В центрі щита розташовано срібне зображення фортеці з трьома вежами. На середній вежі знаходиться золотий півмісяць, на двох інших – білі бунчуки. Над фортецею знаходяться дві перехрещені шаблі, над ними – золотий хрест. Що символізує громади району з півночі Бессарабії – Хотинщину.

⦁ З лівого боку ближче до середини (з правого боку, з точки зору геральдики) щит зеленого кольору з срібним (білим) соколом (як на сучасному прапорі та гербі області. За його основу взято геральдичне зображення сокола, знайдене при археологічних розкопках в урочищі Замчище Заставнівського району, на правому березі Дністра. Цей сокіл засвідчує, що наш край в ХІІ—ХІІІ ст. був частиною Шипінскої землі як частина давньоруського Галицкого князівства. Загалом у геральдиці сокіл символізує красу, хоробрість, розум.

⦁ З правого боку ближче до середини (з лівого боку, з точки зору геральдики) щит м. Герца (мал. 15). Щит, у червонному полі срібна ліва перев'язь, обтяжена двома чорними кадуцеями. Як символ округа (цинута) Герца, території що в історико-культурному плані ніколи не була в складі ні Буковини, ані Бессарабії.

Вся композиція розташована на мантії (плащі) червоно-пурпурового кольору ззовні, а з внутрішнього боку з горностаєвого хутра. На верху золота герцогська корона٭.

٭Корона як дань історичному минулому присутня на гербах держав з республіканською формою правління (Фінляндія, Польща, Чеська республіка, Угорщина, Болгарія, Сербія, Чорногорія, Хорватія, Австрія, Україна, Грузія, герби австрійський та німецьких земель).

Нижче корони над геральдічним щитом малого герба району щит синього кольру із золотою (жовтою) окантовкою та золотим (жовтим) тизубом. Як символ входження району до складу України.

Середний Герб - це спрощенна форма великого герба району що складаеться з малого герба, мантії (плащі) червоно-пурпурового кольору ззовні, а з внутрішнього боку з горностаєвого хутра та корони.

Офіційний логотип. В сучасном світі багато регіонів світу мають офіційний логотип (регіони і департаменти Франції, польскі воєводства). Зазвичай логотип використовується в в напівофіційному середовіщі, в масс-медіа, інтернет просторі, в молодіжному середовіщі, форумах, комерційних проектах. Тому пропоную свій погляд у яскравому зображені та більш стриманно.

Всі щити (основний та додаткові) іспанського типу. Іспанський щит — у геральдиці один із основних типів геральдичного щита. Має прямокутну форму, заокруглений знизу. Відомий з ХІІ століття. Найраніше використовувався у християнських країнах Піренейського півострова, який тоді називався Іспанією. У XIV—XVII століттях вживався за межами півострова, зокрема в Фландрії, Німеччині, Італії, Угорщині, Польщі (Речі Посполитій). Одна із найпоширеніших форм щита в новітній українській геральдиці.

Джерело проєкт
Час створення проєкт
Автор зображення Никорич Андріан
Ліцензія див. нижче

Ліцензування[ред. | ред. код]

Це логотип (емблема) організації, товару, або заходу, що перебуває під захистом авторських прав та/або є товарним знаком. Використання зображень логотипів з низькою роздільною здатністю в україномовному розділі Вікіпедії, який розміщений на серверах у США некомерційною організацією Вікімедіа (Wikimedia Foundation Inc.), з метою справедливої та розумної критики, може кваліфікуватися як добропорядне користування згідно з законодавством про авторське право США. Комерційне використання цього зображення також може бути порушенням прав на товарний знак. Див. Вікіпедія:Добропорядне використання. Використання тут логотипів організацій не означає причетність Вікіпедії або фонду Вікімедіа до цих організацій, і навпаки.

Ця робота є невільною — тобто, не відповідає визначенню вільних творів культури. Згідно з рішенням фонду «Вікімедіа» від 23 березня 2007 року вона може бути використана у відповідних статтях української Вікіпедії лише за умов відповідності критеріям добропорядного користування. Будь-яке інше використання може стати порушенням авторського права.

Див. також Вікіпедія:Ліцензування зображень.

До користувача, який завантажив це зображення: Ви повинні вказати джерело роботи, всю доступну інформацію про авторські права, і детальне обґрунтування добропорядного користування.

Історія файлу

Клацніть на дату/час, щоб переглянути, як тоді виглядав файл.

Дата/часМініатюраРозмір об'єктаКористувачКоментар
поточний23:48, 26 березня 2024Мініатюра для версії від 23:48, 26 березня 20241044 × 1240 (1,16 МБ)Никорич Андріан (обговорення | внесок){{Зображення |Опис=Малий герб – це щит розтинний навпіл (поділений вертикально) на дві частини. Ліва частина (з точки зору геральдики – права частина) щита синього кольору – що символізує вірність, чесність, шляхетність, лицарські чесноти, бездоганність. Права частина (з точки зору геральдики – ліва частина) червоного кольору – що символізує великодушність, мужність, відвагу, сміливість. В центрі щита голова в анфас тура (дикого бика) чорного кольору з червоним язиком – як символ праці, тер...

Дублікатом цього файлу є файл (докладніше):

Така сторінка використовує цей файл: